2024, kovo 29, Penktadienis

Panevėžyje – nesėkmė prieš svečius iš Ispanijos

„7bet-Lietkabelis“ po dviejų savaičių pertraukos grįžo rungtyniauti į Panevėžį. Trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 76:90 (21:16, 18:21, 19:32, 18:21) Europos taurės turnyre nusileido Badalonos „Joventut“ ekipai iš Ispanijos.

Per tris minutes Vytenis Lipkevičius surinko penkis taškus ir dar kartą išlygino rezultatą (9:9), o po kelių minučių penkis taškus paeiliui pelnęs Kristianas Kullamae išvedė panevėžiečius į priekį (15:10). „7bet-Lietkabeliui“ pavyko išlaikyti pranašumą iki pat pirmojo kėlinio pabaigos, o antrojo pradžioje jį taikliu dvitaškiu dar padidino į rikiuotę sugrįžęs Jamelas Morrisas (23:16).

Antrajame kėlinyje svečiai iš Badalonos neleido varžovams nutolti ir po dar dviejų Ante Tomičiaus taškų sumažino savo deficitą iki minimumo (25:24), o netrukus ir išlygino rezultatą po taiklaus Andreso Felizo dvitaškio (30:30). Pirmąją mačo dalį sėkmingiau užbaigė Panevėžio ekipa, po Morriso tritaškio susigrąžinusi persvarą (39:37).

Po ilgosios pertraukos „Joventut“ sužaidė kiek sėkmingesnę atkarpą, Joelis Parra ir Pau Ribas įsmeigė po tritaškį paeiliui ir padidino savo klubo pranašumą (46:52). Šeimininkams buvo pavykę priartėti, bet du taiklūs Guillemo Viveso tritaškiai sukūrė Badalonos ekipai rekordinę persvarą (54:63), o Parros metimas padidino ją iki dviženklės (54:65).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai po Pepo Busquetso tritaškio dar labiau nutolo, bet taikliu tolimu metimu atsakė ir Gyorgy Golomanas (63:74), o netrukus dar tris taškus pelnė Lipkevičius, dvitaškį pridėjo Kullamae ir panevėžiečiai priartėjo (68:74). Likus trims minutėms „7bet-Lietkabeliui“ pavyko dar labiau priartėti, kai tritaškį pataikė Paulius Murauskas (75:78). Visgi Badalonos komanda pelnė septynis taškus be atsako ir vėl įgavo dviženklę persvarą (75:85), o panevėžiečiams sugrįžti iš tokio deficito jau nebepavyko.

Šiose rungtynėse „7bet-Lietkabelis“ vertėsi be dėl ligos žaisti negalėjusio Stefano Peno.

„7bet-Lietkabelis“: Benas Griciūnas (6/6 dvit.), Kristianas Kullamae (6 rez. perd.) ir Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam.) po 12, Gyorgy Golomanas 11 (6 atk. kam., 4/4 dvit.) ir Jamelas Morrisas po 11.

„Joventut“: Henry Ellensonas 17 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Joelis Parra 16 (5 atk. kam.), Ante Tomičius 12 (5/10 dvit.), Andres Felizas 11, Pau Ribas 10.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais sausio 7 d. –Panevėžyje svečiuosis Jonavos „Cbet“, o sausio 11 d. atvyks Slabožanskės „Prometey“ klubas iš Ukrainos.