Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės dienos proga Lietuvos teismų darbuotojai spalio 25 d. teiks nemokamas teisines konsultacijas.

Dėl vis dar sudėtingos epidemiologinės situacijos šalyje, laikantis su COVID-19 plitimu susijusių rekomendacijų ir tam, kad būtų apsaugoti tiek konsultacijas teikiantys Lietuvos teismų darbuotojai, tiek ieškantys pagalbos žmonės, jau antrus metus iš eilės teisinės konsultacijos bus teikiamos nuotoliniu būdu – Lietuvos teismų nurodytais telefonais.

„Pandemija daro įtaką visoms mūsų gyvenimo sritims, bet pasaulis nesustoja, žmonės ir toliau užsiima įvairia veikla ir jiems iškyla teisinių problemų, į kurias rasti sprendimus per COVID-19 gali būti dar sunkiau. Tikimės, kad šiemet saugios ir visiems prieinamos nemokamos teisinės konsultacijos ne tik padės atsakyti į aktualius teisinius klausimus, bet kartu padės žmonėms išvengti teisminių ginčų ateityje“, – sako renginį inicijuojančios Nacionalinės teismų administracijos (NTA) direktorė Natalija Kaminskienė.

Kiekvienais metais organizuojamų nemokamų teisinių konsultacijų „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“ metu vis daugiau žmonių randa atsakymus į jiems rūpimus klausimus apie paveldėjimo teisę, santuokos nutraukimą, nepilnamečių vaikų išlaikymą ir t. t. Tad ir šiemet Lietuvos teismuose dirbantys profesionalūs teisininkai visiškai nemokamai ir saugiai – telefonu – padės žmonėms surasti sprendimą konkrečioje situacijoje.

Šiais metais teisines konsultacijas teiks net 18 Lietuvos teismų, tarp kurių šiemet yra ir administraciniai teismai, kurie galės pagelbėti ir administracinės teisės klausimais.

Nemokamos teisinės konsultacijos „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“ vyks spalio 25 dieną nuo 9.00 iki 16.00 val. Numatoma, kad vienos konsultacijos telefonu laikas truktų iki 15 min. Be išankstinės registracijos nurodytais telefonais Lietuvos gyventojai galės skambinti ir jiems bus suteikiama informacija pagal teismų kompetenciją.

Informacija apie renginyje dalyvaujančius Lietuvos teismus čia.

Print Friendly, PDF & Email