2024, balandžio 24, Trečiadienis

Panevėžyje – naujasis Baltijos šokis

Balandžio 30 d. 18 val. Laisvės a. priešais Juozo Miltinio dramos teatrą panevėžiečiai bei miesto svečiai galės pasigrožėti naujuoju Baltijos šokiu.

Prancūzijoje gimusios šokėjos, choreografės, oro cirko menininkės Satchie Noro pirmieji žingsniai buvo jos japono tėvo Masamichi Noro, aikido meistro, dojo. Mergina studijavo klasikinį šokį, po trumpo laiko Berlyno „Deustch“ operoje 1991–1995 m. įsitraukė į Berlyno alternatyviąją sceną kaip choreografė ir atlikėja. Grįžusi į Prancūziją atrado oro cirko technikas ir įkūrė savo trupę „Furinkaï“. 2006 m. pradėjo bendradarbiauti su konstruotoju Silvainu Ohlu ir sukūrė „Origamį“, gastroliavusį Europoje ir Čilėje.

S. Noro taip pat bendradarbiavo kaip šokėja ir cirko menininkė, 1999 m. Kiote ji tapo „Villa Kujoyama“ laureate su Alainu Rigout. 2012 m. Satchie rezidavo Prancūzų instituto „Hors-Les-Murs“ programoje. Nuo 2015 m. rugsėjo kartu su Olivier Verzelenu vadovauja Nantero „Circus School Les Noctambules“.

Įkvėptas senovės japonų origamio technikos „Origamis“ 40 pėdų krovininį konteinerį paverčia besikeičiančia pasirodymo erdve. S. Noro lėtai išskleidžia mechaninę struktūrą, iš trikampio lankstydama kvadratą ir stačiakampį. „Origamis“ – tai mašinos ir šokėjos duetas, pramoninė romantika, kurioje konteineris – globalizacijos simbolis – apglėbia trapų žmogaus kūną. Per stulbinamai vizualią ir giliai poetinę patirtį S. Noro ir Silvain Ohl į vieną sujungia šokį, judančią architektūrą ir kraštovaizdį.

Nuo 1984 m. S. Ohlas dirba konstruotoju, dizaineriu ir aktoriumi su įvairiomis trupėmis ir choreografais.

 

Renginys nemokamas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai