2024, gegužės 18, Šeštadienis

Panevėžyje minimos 27-osios nepriklausomybės metinės

Šiandien Šv. Mišiomis už Lietuvą Kristaus Karaliaus katedroje prasidėjo Lietuvos nepriklausomybės 27-ųjų metinių minėjimas. Prieš iškilmingą vėliavos pakėlimo ceremoniją finišavo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuotas estafetinis bėgimas, kurio startą kovo 10 d. 9 val. davė miesto meras. Bėgimas truko 27 val. ir taip buvo pagerintas 2016 m. pasiektas estafetinio bėgimo rekordas. Jauniausiam bėgimo dalyviui – 3, vyriausiajam – 79 metai.

12 val. prie Savivaldybės iškilmingai kelta valstybės vėliava. Panevėžiečius su švente sveikino miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

„Sveikinu Jus su Nepriklausomybės atkūrimo diena. Kovo 11-oji – tai pergalė prieš okupaciją, prieš primestas tiesas ir suvaržymus. Pergalė už tiesą, laisvę rinktis, gyventi ir kurti savo ateitį. Didžiuokimės tuo, ką pasiekėme per 27-erius metus. Vertinkime atsivėrusias galimybes ir pasinaudokime jomis, kurdami savo ir Lietuvos gerovę. Gražios šventės ir kuo didžiausios sėkmės!“, – linkėjo susirinkusiems į iškilmingą vėliavos pakėlimo ceremoniją meras R. Račkauskas.

Po iškilmingos vėliavos kėlimo ceremonijos panevėžiečiams šventinį koncertą surengė grupė „Biplan“.

Valstybės atkūrimo dienos renginiai mieste tęsiasi: nuo 12 iki 16 val. Kraštotyros muziejuje nemokamas ekspozicijų ir parodų lankymas. 13 val. Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje nemokamas šeimų edukacinis savaitgalis „Vienu balsu…“ ir 16 val. kino centro „Garsas“ didžiojoje salėje – nemokamas vaidybinis filmas „Senekos diena“. (Lietuva, Latvija, Estija 2016 m, N-13, rež. K. Vildžiūnas).

- Reklama -

Naujausi straipsniai