2024, birželio 12, Trečiadienis

Panevėžyje – Lietuvos kariuomenės metų renginys

Gegužės 20 d. nuo 12 iki 17 val. prie „Cido“ arenos vyks svarbiausias Lietuvos kariuomenės metų renginys – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Čia bus pristatytos visos Lietuvos kariuomenės pajėgos: sausumos, krašto apsaugos savanorių, karinės oro, jūrų ir specialiųjų operacijų. Prisistatys ir NATO sąjungininkų kariai su ginkluote bei karine technika, vyks jungtinės parodomosios kovinės operacijos.

Susirinkusieji galės ne tik aplankyti Lietuvos kariuomenės padalinių ir sąjungininkų, technikos, ekipuotės ir logistikos ekspozicijas, bet ir įveikti ne vieną žaidybinę kliūtį, karinę užduotį, ar kartu su kariais varžytis sporto rungtyse.

Istorijos mėgėjai galės stebėti „Saulės mūšio“ ir Nepriklausomybės inscenizacijas, kurias atliks istorijos rekonstruktorių klubas „Grenadierius“. Taip pat planuojama speciali parodomoji programa, supažindinanti su partizaniniu „Karas po karo“ laikotarpiu.

Susirinkusiems Garbės sargybos kuopos kariai pademonstruos parodomąją programą, atliks stilizuotas salves, gros Lietuvos kariuomenės orkestrai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, dalyvaus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“.

Šventės metu bus minimos ir Panevėžio miesto išvadavimo nuo bolševikų 98-osios metines. Dalyvauti žada su Lietuvos kariuomene bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos.

Planuojamas NATO oro policijos Baltijos šalyse vykdančių naikintuvų skrydžio pasirodymas

- Reklama -

Naujausi straipsniai