2024, balandžio 22, Pirmadienis

Panevėžyje ketinama rekonstruoti 6 miesto pėsčiųjų ir dviračių takus

Panevėžyje planuojama plėstis dviračių ir pėsčiųjų takų tinklą. Panevėžio miesto savivaldybė nuolat ieško sprendimų, kaip gerinti pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūrą, kad kompaktiško ir šeimoms draugiško miesto gyventojams ir svečiams būtų patogu ir saugu judėti pėsčiomis ar aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis – dviračiais, paspirtukais. Panevėžio miesto Tarybos posėdyje šiandien pritarta šešių darnų judumą skatinančių projektų įgyvendinimui.

Tarybai pritarus Panevėžio miesto savivaldybė rengs pėsčiųjų ir dviračių takų, besidriekiančių Ramygalos (nuo Nemuno g. iki miesto ribos), Pušaloto (nuo geležinkelio pervažos iki miesto ribos), Smėlynės (nuo J. Basanavičiaus iki S. Kerbedžio g.), Klaipėdos g. (nuo Nemuno g. iki miesto ribos) bei Vakarinės g. (nuo Vakarinės g. link Berčiūnų gyvenvietės), modernizavimo projektus bei sieks gauti investicijų jiems įgyvendinti.

Numatoma atnaujinti arba įrengti naujus pėsčiųjų ir dviračių takus, modernizuoti apšvietimo sistemą, įrengti mažosios architektūros elementus, poilsio aikšteles.

Teigiamai įvertinus paraiškas 85 proc. lėšų bus skiriama iš Europos Sąjungos fondų investicijų programos, likusi 15 proc. sudarys Savivaldybės biudžeto lėšos.

Panevėžyje esančių dviračių takų tinklą sudaro 8 trasos, kurių bendras ilgis – 107 km. Didžioji dalis dviračių takų yra integruoti į pėsčiųjų takus. Per pastaruosius tris metus mieste naujai įrengtų ir suremontuotų pėsčiųjų ir dviračių takų ilgis sudaro 16,9 km, iš kurių dviračių ir pėsčiųjų takų ilgis – 10,4 km, pėsčiųjų takų – 6,5 km.

- Reklama -

Naujausi straipsniai