Ramūno Vyžinto nuotr.

Pastebima, kad viešosios tvarkos pažeidimų mieste vis dar nemažėja – per šiuos metus jau surašyta virš 1500 administracinių teisės pažeidimų protokolų.

„Stengiamės, kad ydingi gyventojų įpročiai keistųsi ir visi kurtume miestą, kuriame jauku, saugu ir malonu gyventi. Remiantis Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistų atliktais patikrinimais matome, kad žmonės dažnai linkę pažeisti kelių eismo taisykles – dažniausiai nesilaikoma kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų. Tikimės, kad vairuotojus dar labiau drausmins jau visai netrukus senąją vaizdo stebėjimo įrangą pakeisiantis naujas, 92 modernių kamerų tinklas“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Modernios kameros numatomos įrengti atnaujintose miesto viešosiose erdvėse, prie išvažiavimų iš miesto bei arčiau judrių sankryžų. Taip pat papildomas kameras numatyta įrengti Laisvės a. prieigose, Kultūros ir poilsio, Skaistakalnio parkuose, Jaunimo sode, Senvagėje ir jos prieigose bei kitose miesto vietose.

Šiemet daugiau pažeidimų užfiksuota ir atliekų surinkimo konteinerių aikštelėse. Manoma, kad padidėjęs pažeidėjų skaičius fiksuojamas dėl dar rugpjūtį šiose aikštelėse AB „Panevėžio specialus autotransportas“ įsigytų ir sumontuotų vaizdo kamerų. Šiuolaikiška vaizdo stebėjimo sistema užfiksavusi pažeidėjus duomenis perduoda atsakingoms tarnyboms. Didelė dalis atliekų vis dar paliekama prie buitinių atliekų konteinerių, nors būtent tam mieste įrengtos specialios aikštelės, kur nemokamai galima atvežti ir palikti didžiagabarites, pavojingąsias ar žaliąsias atliekas. Nors mieste įdiegta ir veikia antrinių žaliavų rūšiavimo sistema, apimanti popieriaus, plastiko, stiklo, tekstilės surinkimo konteinerius, čia atsiduria ir antrinės žaliavos. Gyventojai atliekų aikštelėse prie konteinerių suverčia ir įprastas buitines atliekas, palieka senus baldus, santechniką, statybines atliekas, padangas.

Nustačius pažeidimą pradedamas tyrimas – kviečiamas nusižengęs asmuo, skiriama administracinė nuobauda. Administracinės nuobaudos nuo oficialaus įspėjimo siekia iki tam tikrų sumų, pvz. pažeidus miesto atliekų tvarkymo taisykles gali grėsti bauda iki 140 Eur, o nusižengimą padarius pakartotinai, bauda gali siekti ir iki 600 Eur.

Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad gyventojai, pastebėję pažeidimą pagal galimybes jį užfiksuotų (nufotografuotų ar nufilmuotų) ir atsiųstų el. paštu viesojitvarka@panevezys.lt, nurodant pažeidimo vietą, tikslų laiką. Jei nėra tokių galimybių, galima užsirašyti automobilių valstybinius numerius, kitą matytą informaciją ir ją perduoti tuo pačiu el. paštu arba paskambinti tel. (8 45) 501 393.

Print Friendly, PDF & Email