2024, balandžio 24, Trečiadienis

Panevėžyje – džiazo muzikos SPA

Tarptautinis vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis-konkursas, kasmet stebinantis jaunosios kartos muzikiniu žongliravimu, ir kuriame D kategorijoje varžosi senjorai, jau čia pat. Gegužės 12-13 dienomis Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose 16-tus metus iš eilės vyksiantis tradicinis renginys „JAZZ fontanas 2017“ vėl sukvietė vokalo, instrumentinės muzikos atlikėjus iš Lietuvos ir užsienio šalių. Šį konkursą stebintys ir/ar vertinantys Lietuvos džiazo muzikos profesionalai atranda būsimas žvaigždes, gurmanai renkasi muzikinio repertuaro meniu, spaudos atstovai – medžiagą naujausiems pranešimams…

Kadaise festivalio-konkurso „JAZZ fontanas“ autorius – panevėžietis kompozitorius, džiazo muzikos atlikėjas Rimantas Bagdonas – pavadinimą pasirinko ne atsitiktinai. Juk menų išraiška – tai spalvų, garsų, formų sintezė. Kiekviena jos dalis turi savą nišą, savą kūrėją, klausytoją, vertintoją… Muzikos pasaulio vienas iš sudėtinių segmentų – džiazas. Džiazo muzikos karštosios versmės ištrykšta netikėtai ir kuria savitą terapinę erdvę, tad būti šalia, kai atrandami talentai, trokšta daugelis.

Artėjančio renginio jauniausiam dalyviui 6-eri, vyriausiam – 70.

Mažuoju „Birštonu“ vadinamas „JAZZ fontanas“ susilaukia dėmesio ne tik Lietuvoje. Kada bus pradėta kviesti į festivalį-konkursą, seka ir aplinkinės šalys. Šiemet renginyje savo mokytojų lydimi dalyvaus ir Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos jaunieji atlikėjai.

Kompozitorius, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Giedrius Kuprevičius, palankiai vertindamas festivalio idėją, pritaria tiek edukacinei, tiek prevencinei renginio svarbai: „Kuo daugiau mūsų vaikų bus įtraukti į kūrybinę-kultūrinę veiklą, tuo saugesnis bus ir pilietinis bei dvasinis brendimas“.

Dauguma festivalyje „JAZZ fontanas“ dalyvavusių jaunųjų atlikėjų džiazo muziką studijuoja D. Britanijoje, Austrijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Nyderlanduose, solidžiausioje pasaulio džiazo kalvėje – Berklio koledže (JAV), tad „JAZZ fontanas“ jiems – lyg atspirties taškas profesionaliam šuoliui į ateitį.

Į renginį atvykusius jaunuosius dalyvius vertina solidūs Lietuvos džiazo muzikos profesionalai – kritikai, atlikėjai, pedagogai. Vertinimo komisijai vadovauja Jūratė Kučinskaitė – muzikologė, pedagogė, Lietuvos nacionalinio radijo laidų džiazo temomis vedėja, viena iš Vilniaus ir Birštono džiazo festivalių rengėjų, skaitanti pranešimus bei rašanti straipsnius apie džiazą Lietuvoje ir užsienyje.

Festivalis vyks gegužės 12-13 d. Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų Renginių salėje (Kranto g. 28) ir džiazo klube „RANDEVU“ (kavinė „Kafenhauz“, Ukmergės g. 3).

Į Bendruomenių rūmuose vyksiančius festivalio renginius įėjimas laisvas.

Festivalio programa čia: http://www.panjazz.lt/index.php/programa

Maloniai kviečiame padžiazuoti kartu!

Jono Lindos nuotr.

- Reklama -

Naujausi straipsniai