teismas

Šiandien Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl korupcinių nusikaltimų pareikšti politinei partijai „Tvarka ir teisingumas“ bei dar šešiems fiziniams asmenims. Kaltinamiesiems inkriminuojama prekyba poveikiu, turto iššvaistymas, dokumentų klastojimas, apgaulingas apskaitos tvarkymas.

Tik prasidėjus posėdžiui buvo pateiktas prašymas nušalinti bylą nagrinėjančią teisėjų kolegiją ir visą Panevėžio apygardos teismą.

Teismas tokį prašymą atmetė, nurodęs, kad jis grindžiamas deklaratyviais teiginiais, subjektyvia nuomone ir yra visiškai nepagrįstas.

Kelių kaltinamųjų gynėjai taip pat pateikė prašymus grąžinti kaltinamąjį aktą prokurorams ikiteisminiam tyrimui dėl, jų nuomone, netinkamai surašytų kaltinimų bei kitų Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų pažeidimų.

Pažymėjęs, kad gynybos argumentai dėl kaltinamojo akto netikslumo ar neatitikimo reikalavimams yra nemotyvuoti, teismas šių prašymų taip pat netenkino.

Išsprendęs bylos šalių prašymus, teismas ėmėsi bylą nagrinėti iš esmės.

Įrodymų tyrimas prasidėjo kaltinamojo akto paskelbimu. Kadangi kaltinamojo akto apimtis didelė – 569 lapai, prokuroras jo turinį išdėstė sutrumpintai. Tokią galimybę numato Baudžiamojo proceso kodeksas.

Pagarsinus kaltinimus, nei partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas, nei kiti kaltinamieji savo kaltės nepripažino.

Tik du iš visų kaltinamųjų sutiko duoti parodymus iš karto, t. y. nelaukiant liudytojų apklausų. Jų parodymų teismas klausysis kitą posėdį, kuris vyks vasario 6 d. Likusieji pasinaudojo savo teise parodymus duoti po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

Print Friendly, PDF & Email