Vakar Panevėžyje duris atvėrė didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras „RoboLabas“. Tikimasi, kad jis paskatins regiono vaikus susipažinti su naujausiomis technologijomis, mokytis programuoti, kurti inžinerinius sprendimus, ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir kitas ateities kompetencijas. Tuo pačiu „RoboLabo“ atidarymas – svarbus žingsnis Panevėžiui siekiant tikslo tapti Šiaurės Rytų Europos robotikos centru.

Atidarymo dieną į Panevėžio „Minties“ gimnazijoje įsikūrusį „RoboLabą“ sugužėjo kelios dešimtys miesto moksleivių, nešinų savo sukonstruotais robotais. Nuo šiol jie turės dar daugiau galimybių užsiimti mėgiama veikla spalvingame, šiuolaikiška įranga aprūpintame centre. Beveik 650 kvadratinių metrų ploto erdvėje dienomis vyks formalusis ugdymas – robotika bus integruojama į informacinių technologijų, matematikos, net muzikos ir kitas pamokas arba dėstoma kaip pasirenkamasis dalykas. Tuo tarpu popiet centre bus organizuojami robotikos būreliai.

Svarbia „RoboLabo“ veiklos dalimi taps robotikos varžybos. Toks ugdymo metodas parinktas neatsitiktinai. „Reguliarių robotikos varžybų organizavimas jaunimui patrauklioje erdvėje padės pritraukti robotikos kūrėjų komandas ne tik iš visos Panevėžio apskrities, bet ir kitų Lietuvos miestų bei aplinkinių valstybių. Varžymasis su geriausiaisiais įkvepia entuziazmo ir padeda sparčiai tobulėti,“ – aiškino centro įkūrimo koordinatorius, Panevėžio miesto savivaldybės projektų vadovas Vytautas Kalinauskas.

Jo teigimu, paremti „RoboLabą“ yra pasiruošę ir Panevėžio verslininkai. „Labai svarbu, kad šis centras padėtų sumažinti atstumą tarp švietimo ir verslo, ir bendradarbiavimas ugdant verslui reikalingas kompetencijas būtų kuo glaudesnis,“ – teigė V. Kalinauskas.

Pirmosios robotikos varžybos „RoboLabe“ vyks jau šį šeštadienį, kovo 2 d. Regioninėse „First Lego League“ varžybose geriausiai pasirodžiusios jaunųjų robotų kūrėjų komandos iškovos kelialapius į nacionalinę „Robotiadą“. Ateinančiais mėnesiais panašių renginių centre turėtų vykti ir daugiau, vasarą čia bus organizuojamos robotikos stovyklos. Rugsėjį, parengus metodinę mokymo medžiagą, ugdymo procesas įsibėgės visu greičiu.

Greta „RoboLabo“ 2020 metų rudenį planuojama atidaryti ir regioninį STEAM centrą. Jis išplės ugdymo įstaigos tematiką. Vaikai galės mokytis ne tik robotikos, bet ir informacinių technologijų, dirbtinio intelekto pagrindų, lankyti užsiėmimus biologijos, chemijos, fizikos ir inžinerijos laboratorijose.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email