Gegužės 7-ąją, lietuviškos spaudos atgavimo dienos, tokios svarbios švietimo bendruomenei, proga prie Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro (SJMC, Šiaulių g. 60) atidarytas Knygų namelis.

Knygų namelis – pasaulyje populiari iniciatyva, įgyvendinama ir Lietuvoje. Tai visą parą septynias dienas per savaitę veikianti lauko biblioteka.. Tokios bibliotekėlės vadinamos lesyklėlėmis, miesto baldais, knygų koplytėlėmis, mažaisiais knygų namais. Neįprasta ir įdomu todėl, kad priešingai nei bibliotekoje, knygomis dalijasi patys skaitytojai, jas tiesiog palikdami šiam tikslui pastatytoje lauko bibliotekoje ir pasiimdami kitų, jau perskaitytų ir paaukotų knygų. Tai labai patogu, nes nėra grąžinimo termino, nebūtina atgal atnešti tą pačią paimtą knygą, nereikia skaitytojo bilieto, o palikti ar pasiimti norimą leidinį gali bet kada.

Dalijimasis knygomis jau tapo gražia Pušaloto bendruomenės tradicija, nes tokio pat dizaino AB „Telia“ perdaryta iš buvusios taksofono  būdelės lauko bibliotekėlė jau prieš gerą pusmetį veikia prie Šiaurinės bibliotekos. Knygų namelio prie SJMC idėjos autorius ir iniciatorius SJMC direktorius Mindaugas Libikas kviečia panevėžiečius imti knygas, skaityti, dalintis perskaitytomis, kad ir kiti patirtų skaitymo džiaugsmą.

Stabtelėkime prie SJMC ir praverkime Knygų namelio duris.

SJMC inf.

Print Friendly, PDF & Email