2024, balandžio 13, Šeštadienis

Panevėžio TLK vėl lankėsi ieškantys darbo jaunuoliai

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) jau antrą kartą apsilankė grupė aukštąjį išsilavinimą įgijusių ir karjeros perspektyvomis besidominčių asmenų, dalyvaujančių Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) projekte „Atrask save“.

Praėjusių metų lapkritį ir balandžio 3-iąją po 15 Panevėžio teritorinėje darbo biržoje registruotų jaunuolių, įgijusių aplinkosaugos inžinieriaus, vadybininko, socialinio darbuotojo, kompiuterių techniko, maisto technologo ir kt. specialybes, į ligonių kasą atvyko norėdami sužinoti apie šios įstaigos veiklą, pagrindines funkcijas, įdarbinimo sąlygas ir kt.

Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė projekto dalyviams papasakojo apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą ir principus, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidas ir pajamas, Panevėžio TLK biudžetą ir įstaigos struktūrą, vidaus teisės aktus, pareigybes, galimybes įsidarbinti ligonių kasoje ir kt.

Svečiams taip pat pristatyta ligonių kasų misija ir vizija, vertybės, kokybės vadybos sistema, akcentuota, kad PSD garantuoja draudžiamiems asmenims sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei išlaidų už suteiktas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones kompensavimą. Tam, kad gautų šią garantiją, visi Lietuvos gyventojai privalo mokėti arba už juos yra mokamos nustatyto dydžio PSD įmokos. Teisė gauti ligonių kasų kompensuojamas gydymo paslaugas garantuojama tik laiku mokantiesiems PSD įmokas.

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausiosios specialistės Lauros Nakrošienės, kuri pasakojo apie ligonių kasos teikiamas administracines paslaugas, konsultavimo telefonu pagrindinius principus, projekto dalyviai teiravosi, kokiais klausimais dažniausiai yra kreipiamasi į įstaigą, kokiam laikotarpiui išduodama Europos sveikatos draudimo kortelė, kai asmuo priskirtinas ne vienai draudžiamųjų grupei, ar PSD įmokas reikia mokėti nuo kiekvienos veiklos, iš kurios gaunama pajamų ir kokiais atvejais tas įmokas reikia mokėti savarankiškai, ką reikia įsidėmėti, kai vykstama dirbti į užsienį ir grįžus iš jo.

L. Nakrošienė atsakė į svečių klausimus, akcentavo, kur kreiptis PSD skolos klausimais ir kaip ją grąžinti, informavo apie galimybę gauti duomenų apie gydymo įstaigose suteiktas paslaugas ir jų kainas suvestines.

Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras papasakojo, su kokiais iššūkiais susiduria jo vadovaujamo skyriaus specialistai, kaip vyksta gydymo įstaigų patikrinimai, nustatoma žala PSDF biudžetui, pažymėjo, kad apsidraudusiems PSD už gydymą mokėti nereikia, o jei prašoma, visada reikia klausti, ar galima paslaugą gauti nemokamai. Jaunuoliai supažindinti su prevencijos programomis, galimybėmis įsigyti pigesnių vaistų, atsakyta į klausimus, pagal kokius rodiklius vyksta įstaigų patikrinimai, kokį polinkį – didėti ar mažėti – turi gydymo įstaigų padaroma žala PSDF.

Projekto dalyviai apžiūrėjo įstaigos patalpas, svečiams parodytas filmas apie Panevėžio TLK 20 metų veiklą, pasiūlyta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Panevėžio TLK leidinių.

Jaunuolių, ieškančių darbo, susitikimus su įstaigų ir įmonių atstovais, įgyvendindami Lietuvos darbo biržos prie SADM projektą „Atrask save“, organizuoja UAB „Inlinen“ kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Į projektą įsijungė visos ligonių kasos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai