2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Panevėžio stiklo tradicijoms saugoti sieks ES lėšų

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad Dailės galerija su partneriais teiktų finansuoti projektą „Stiklo gamybos tradicijų ir stiklo dirbinių išsaugojimas“ Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programai. Projekto partneriai – Lyvanai (Latvija), Lyda (Baltarusija) ir Panevėžys.

Siekiama bendradarbiauti ir keistis patirtimi garsinant bei saugant stiklo gamybos tradicijas ir įgūdžius, organizuojant bendras edukacines veiklas, kūrybines dirbtuves, parodas, menininkų vizitus ir pan., įsigyjant įrangos.

Panevėžio dailės galerija planuoja profesionalių meistrų klases, menininkų keitimąsi gerąja patirtimi, simpoziumą ir parodą „GlassJazz“, kūrybines/edukacines dirbtuves ir kt. Kadangi norima didinti turistų srautus, pritraukti įvairaus amžiaus lankytojų, numatomos lėšos viešinimui ir sklaidai.

Projektui įgyvendinti prašoma 500 tūkst. ES investicijų. Panevėžio dalis sudarytų 200 tūkst. Eur (iš jų 90 proc. – 180 tūkst. Eur –  ES lėšos, 20 tūkst. Eur – Savivaldybės indėlis).

Paraiška turi būti pateikta iki gegužės 30 d.

- Reklama -

Naujausi straipsniai