2024, liepos 27, Šeštadienis

Panevėžio sporto centro orientacininkai džiaugiasi laimėjimais

Panevėžio sporto centro ugdytiniai užėmė prizines vietas praėjusią savaitę Nidoje ir Juodkrantėje vykusiame Lietuvos orientavimosi sporto takais čempionate bei daugiadienėse Lietuvos orientavimosi sporto varžybose „Nida 2022“.

Lietuvos orientavimosi sporto takais čempionate buvo paruoštos trys trasos „PreO“, „SprintO“ ir „TempO“. „PreO“ trasoje reikėjo nubėgti 1 km ir surinkti 20 kontrolinių punktų, „SprintO“ – 600 m ir 16 kontrolinių punktų, o „TempO“ trasoje buvo paruoštos 5 stotelės su 6 užduotimis kiekvienoje. Jaunimo grupėje „TempO“ trasoje Miglė Činčikaitė užėmė antrą vietą. Sportininkė „PreO“ trasoje taip pat buvo antra, o Džiugas Karvelis – trečias. „SprintO“ trasoje čempionu tapo Salvijus Strolė, o Tadas Mackevičius užėmė trečią vietą. Šiose varžybose dalyvavo per 50 dalyvių.

Tomis pačiomis dienomis vyko ir daugiadienės Lietuvos orientavimosi sporto varžybos „Nida 2022“ , kuriose dalyvavo per 220 dalyvių. Šių varžybų čempione W18 grupėje tapo Miglė Činčikaitė. Pirmą varžybų dieną sportininkei teko nubėgti 2,4 km ir surinkti 24 kontrolinius punktus, antrą – 7,3 km ir 26 kontrolinius punktus, trečią – 5,7 km bei 22 kontrolinius punktus. Toma Gaižiūnaitė šioje grupėje užėmė ketvirtą vietą.

M18 grupėje antrą vietą užėmė Salvijus Strolė. Pirmą varžybų dieną sportininkui reikėjo įveikti 2,9 km ir surinkti 25 kontrolinius punktus, antrą – nubėgti 8,8 km ir surinkti 24 kontrolinius punktus,  trečią – nubėgti 6,3 km ir surinkti 30 kontrolinių punktų. Mėta Mačinskaitė W14 grupėje taip pat užėmė antrą vietą. Sportininkė pirmą varžybų dieną turėjo nubėgti 1,7 km ir surinkti 14 kontrolinių punktų, antrą – nubėgti 3,5 km ir surinkti 14 kontrolinių punktų,  o trečią varžybų dieną teko įveikti 3,3 km ir surinkti 15 kontrolinių punktų.

Armantė Šimaitė W12 grupėje užėmė trečią vietą ir pasidabino bronza. Pirmą varžybų dieną mergaitė trečia nubėgo 1,5 km ir surinko 12  kontrolinių punktų, antrą varžybų dieną nubėgo  2,4 km ir surinko 11 kontrolinių punktų, paskutinę varžybų dieną A. Šimaitė nubėgo  2,7 km ir surinko 11 kontrolinių punktų.

Pasak orientavimosi sporto trenerio Algirdo Šalkausko, artimiausios varžybos, kuriose dalyvaus ir Panevėžio sporto centro ugdytiniai, vyks jau šią savaitę, birželio 23-26 d. Merkinėje. Birželio 30 d. – liepos 5 d. Vengrijoje vyks Europos jaunių, jaunučių čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvaus ir šaliai atstovaus du Panevėžio sporto centro ugdytiniai. Tai Tadas Mackevičius ir Miglė Činčikaitė.