2024, liepos 15, Pirmadienis

Panevėžio sporto centro krepšininkė G. Galvanauskaitė žaidžia Lietuvos jaunimo rinktinėje

reklama rubai

Rugpjūčio 10-19 d. Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje vyksiančiame Europos krepšinio čempionato B divizione kovos Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinė. Jos sudėtyje žaidžia ir Panevėžio sporto centro trenerės Ilonos Rimšienės ugdytinė Gabija Galvanauskaitė.

Šiai krepšininkei tik trylika metų, o gruodį sueis keturiolika, Gabija Galvanauskaitė vadinama talentu. Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje U14 amžiaus grupėje ji pasipriešinimo sulaukdavo mažokai, spėjo debiutuoti ir U16 amžiaus grupėje, kur vėlgi buvo sunkiai sustabdoma. Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje 2022-2023 m. sezone ne kartą yra pelniusi rezultatyviausios žaidėjos apdovanojimus, ne kartą yra patekusi į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką.  Ne veltui ši sportininkė jau spėjo aplankyti ir prestižinę „Adidas Eurocamp“ stovyklą šiais metais, vykusią Trevize (Italija). Kaip sako treneriai, Gabija iš kitų mergaičių išsiskiria savo ūgiu ir sudėjimu bei kaip tokio ūgio – 187 cm – puikiu kamuolio valdymu. Krepšinio treneriai Gabiją apibūdina kaip labai imlią mergaitę, kuri greitai mokosi ir kas svarbiausia – visko siekia noriai. Ir visi vieningai kartoja, kad tai labai draugiška, bendraujanti mergina, lengvai randanti bendrą kalbą net su vyresnėmis žaidėjomis. Panašu, kad Lietuvos moterų krepšinio horizonte pasirodė dar vienas megatalentas.

Karolio Abramavičiaus treniruojama lietuvaičių ekipa jau šiandien pradės kovą dėl galimybės kitąmet sugrįžti į patį aukščiausią lygį. Mėnesį trukusį pasiruošimo ciklą lietuvės pradėjo Rygoje vykusia Baltijos taure, kur neprilygo Estijai (67:77) ir nusileido Latvijai (62:90). Anykščiuose lygiosiomis sužaista su Suomija, o tuomet sekė išvyka į turnyrą Portugalijoje. Ten mūsiškės pasidalino po pergalę su šeimininkėmis (73:60 ir 53:56) bei pralaimėjo Ispanijai (47:95) ir Graikijai (53:65).

Lietuvaitės varžysis A grupėje. Pirmasis mačas šiandien, rugpjūčio 10 d. su Austrijos rinktine prasidės 17 val., o antrasis – penktadienį, rugpjūčio 11 d. 14.30 val. su Slovakijos komanda. Tuomet seks dvi dienos poilsio, po kurių lauks grupės finišas. Pirmadienį,  rugpjūčio 14 d. 22 val. laukia akistata su Rumunija, antradienį rugpjūčio 15 d. 19.30 val. ­– su Šveicarija. Visas rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

B diviziono turnyrinė sistema skiriasi nuo A diviziono. Čia grupėje žaidžia ne keturios, o penkios komandos. Negana to, į ketvirtfinalį prasimuša tik pirmąsias dvi vietas užėmusios komandos. Likus trečioje arba ketvirtoje vietoje, tektų čempionatą užbaigti kova dėl 9-16 vietų, o grupėje užėmus paskutinę poziciją – dėl 17-20 vietų.

Atkrintamosios varžybos vyks rugpjūčio 17-19 d., o bilietus į A divizioną iškovos tik tris prizines vietas užėmusios komandos. Būtent tokį siekį su savimi į Juodkalniją atsivežė Lietuvos rinktinė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai