2024, liepos 27, Šeštadienis

Panevėžio sporto centro dviratininkai – pasaulio stipriausiųjų dešimtuke

Lietuvai atstovaujantys Panevėžio sporto centro ugdytiniai Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendel Adelaidėje (Australija) vykusią 2024 m. Tarptautinės dviračių sporto sąjungos treko Tautų taurės varžybų pirmojo etapo paskutinę dieną laimėjo vietas pirmajame dešimtuke.

O.Baleišytė skreče užėmė aštuntą, tempo rungtyje – dešimtą, eliminavime – devintą vietas. Atrankoje į omniumą – 10 km grupinėse lenktynėse dėl taškų – O. Baleišytė pirmoje grupėje iš 15-os dalyvių finišavo šešta. Iki varžybų Adelaidėje Lietuva omniumo olimpinės atrankos reitinge buvo 17-a. O. Baleišytė Australijoje aplenkė net aštuonių aukštesnes vietas reitinge užimančių šalių atstoves.

V.Lendel sprinto lenktynių kvalifikacijoje iškovojo šeštą vietą, keirine sportininkas buvo devintas. Iki etapo Adelaidėje Lietuva vyrų sprinto olimpinės atrankos reitinge buvo 12-a. V. Lendel Australijoje aplenkė artimiausius persekiotojus Kanados, Kolumbijos ir Vengrijos dviratininkus.

Moterų keirino rungtyje Miglė Lendel užėmė 23-ią vietą. M. Lendel pirmojo etapo trečiajame važiavime, kuriame dar dalyvavo Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Naujosios Zelandijos ir Japonijos dviratininkės, finišavo penkta. Iki etapo Adelaidėje Lietuva moterų keirino olimpinės atrankos reitinge buvo 28-a.

O.Baleišytę varžyboms ruošia Panevėžio sporto centro dviračių treneris Dmitrii Leopold, Vasilijų Lendel ir Miglę Lendel – Anatolijus Novikovas.