Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas informuoja, kad per savaitę sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sumažėjo visuose Panevėžio apskrities rajonuose. 7-ąją šių metų savaitę (2017 m. vasario 13-19 d.) bendras Panevėžio regiono sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis buvo72,29 atv./10 tūkst. gyv., kai 6-ąją 2017 metų savaitę -104,65 atv./10 tūkst. gyv.
Pastarąją savaitę Panevėžio regione buvo užregistruoti 261 gripo atvejai, kai 6-ąją š. m. savaitę – 432.
Primename, kad Panevėžio miesto savivaldybės sprendimu, Panevėžyje gripo epidemija paskelbta nuo sausio 24 d.
Didžiausias sergamumas peršalimo ligomis išlieka Panevėžyje
Mažiausias sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis šių metų 7-ąją savaitę registruotas Panevėžio rajone – 22,98 atv./10 tūkst. gyv., didžiausias – Panevėžio mieste – 123,33 atv./10 tūkst. gyv.
Daugiau hospitalizuotų asmenų
7-ąją 2017 metų savaitę Panevėžio regione dėl gripo į ligoninę buvo paguldytas 21 asmuo. Iš jų – 1 vaikas iki 2 metų amžiaus, 4 asmenys 2-17 metų.
6-ąją š. m. savaitę Panevėžio regione dėl gripo buvo hospitalizuota 18 asmenų, iš jų- 3 vaikai iki 2 metų amžiaus, 1 asmuo 2-17 metų.
Kuo pavojinga gripo infekcija?
Gripo virusas įsiskverbia į visus žmogaus organus, peržengia gynybinius barjerus ir naikindamas ląsteles gali sukelti šias komplikacijas:
virusinę pneumoniją,
virusinį encefalitą, meningitą (galvos smegenų ir galvos dangalų uždegimas),
miokarditą (širdies raumens uždegimas),
virusinį žarnyno uždegimą (dažniausiai pasitaiko vaikams),
virusinį akių uždegimą (priklausomai nuo akies struktūrinės dalies pažeidimo vietos, galimas visiškas apakimas).
Įpusėjo 2016-2017 metų gripo sezonas
Primename, kad gripo sezonas prasideda 40-ąją kalendorinę metų savaitę ir tęsiasi iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos gripo sezono metu kartą per savaitę teikia duomenis apie dėl gripo hospitalizuotus asmenis, o apie registruotus gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejus – ištisus metus.