2024, liepos 15, Pirmadienis

Panevėžio rajono savivaldybės vadovai ekologinės nelaimės grėsmę aptarė su aplinkos ministru

reklama rubai

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas lankėsi UAB „Aukštaitijos vandenys“ nuotekų valykloje Papušių kaime, kur susipažino su sudėtinga ekologine padėtimi, dėl kurios Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Panevėžio, Krekenavos ir Naujamiesčio seniūnijose spalio 18 d. paskelbta ekstremalioji situacija.

Tai padaryti teko ištvinusiai Nevėžio upei pavojingai artėjant prie dumblo talpyklų apsauginio pylimo. Talpyklose sukaupta apie 250 tūkst. kub. m nuotekų dumblo. Jeigu upė krantą ir toliau sparčiai ardytų, pylimas gali būti išplautas ir iš talpyklų išsiveržę teršalai patektų į Nevėžį.

Ministras K. Navickas su Panevėžio rajono savivaldybės meru Povilu Žaguniu, Savivaldybės administracijos direktoriumi Eugenijum Lunskiu bei ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu Paįstrio seniūnijos seniūnu Virginijumi Šležu vietoje aptarė galimus būdus užkirsti kelią ekologinei nelaimei.

Sutarta, kad šiuo metu tiesioginės grėsmės nėra, bet problemą reikia išspręsti galutinai.

Ministras informuotas, kad savivaldybės užsakymu UAB „Sweco Lietuva“ ekspertai atliks situacijos vertinimą ir pasiūlys veiksmų planą. Ekspertai atliks inžinerinius tyrinėjimus, pateiks projektinius pasiūlymus, parengs techninio darbo projektą.

Susitikime su ministru taip pat dalyvavo Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Valdemaras Jakštas, pavaduotoja Angelė Plančiūnaitė, UAB „Aukštaitijos vandenys“ generalinis direktorius Saulius Venckus.

- Reklama -

Naujausi straipsniai