2024, birželio 21, Penktadienis

Panevėžio rajono atstovės Lietuvos pasakotojų konkurse „Žodzis žodzį gena“

reklama rubai

Druskininkuose vykusiame Lietuvos pasakotojų konkurse „Žodzis žodzį gena“ Panevėžio rajonui atstovavo dvi pasakotojos – Miežiškių vardą garsino Audronė Rancovienė, Raguvos – Ina Kuodienė.

„Žodzis žodzį gena“ – tradicinis, didžiausias šalies pasakotojų renginys. Šiemet jis vyko jau dešimtą kartą ir sukvietė 24 dalyvius iš įvairių Lietuvos regionų. Pasakotojus vertino komisija, kuriai vadovavo LNKC direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veikloms Vida Šatkauskienė.

Panevėžio rajono atstovės keliauti į pasakotojų sambūrį atrinktos pavasarį Miežiškių kultūros centre surengtame konkurse „Pilimutės šposai“. Tąsyk aukščiausių etnokultūros specialistų įvertinimų Ina Kuodienė nusipelnė už istoriją apie pykčio išvarymą, o Audronė Rancovienė už pasaką apie sumanią Petrienę.

Druskininkuose mūsų krašto pasakotojos pasirodė puikiai, gražiai pristatė savo tarmę, pralinksmino publiką šmaikščiais pasakojimais. O Miežiškių kultūros centro meno vadovė Audronė Rancovienė dar ir pelnė specialųjį prizą už pasakojimo įtaigumą.

 

Teksto autorė Jurga Švagždienė

Druskininkų kultūros centro nuotraukos

- Reklama -

Naujausi straipsniai