2024, liepos 15, Pirmadienis

Panevėžio rajono abituriento kūrinys pateko į Lietuvos rekordų knygą

reklama rubai

Lietuvos rekordų akademija pranešė, kad Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos abituriento Armando Railos dailės egzamino darbas – Juozo Zikaro portretas – pripažintas Lietuvos rekordu. Tai yra iš daugiausia detalių – 92 169 – sudaryta popieriaus lankstinių mozaika.

Modulinio origami technika sukurtas žinomo skulptoriaus portretas – 212 cm x 150 cm dydžio, sudarytas iš 8 skirtingų spalvų detalių, sunertų į vaizdą, perteiktą pikseliais. Šiam darbui pagaminti prireikė beveik 2881 vnt A4 formato popieriaus lapų. Kiekvienas lapas sukarpytas į 32 detales, o visos 92 169 detalės sulankstytos ir sunertos (nenaudojant klijų) į lankstinių mozaiką.

Armandas sako darbui sugaišęs apie 430 valandų ir pajuokauja, jog tai buvęs kruvinas darbas tikrąja to žodžio prasme – nuo dešimčių tūkstančių detalių lankstymo pirštai buvo pasruvę krauju. O lankstydavo jis naktimis ir savaitgaliais bei įgudo tiek, kad galėdavo lankstyti net užsimerkęs.

Armando mokytojas, dailininkas Tomas Rudokas, buvo sužavėtas abituriento sugebėjimu iš senos, nedidukės juodai baltos nuotraukos sukurti tokį įspūdingą kūrinį. Dar didesnė atsakomybė, anot jo, pasirinkus daryti žinomo žmogaus portretą. „Jo veidą žino visi, kurie domisi menu, yra rizika nepasiekti portretinio panašumo, ypač yra rizika, kai tą portretą darai labai didelio mastelio, nes visi tie, kas menu užsiima, žino, kad mažinant paišyti yra lengviau, negu tą pačią detalę didinant”.

Kūrinys eksponuojamas Paįstrio Juozo Zikaro Gimnazijoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai