Panevėžio rajono abiturientai sulaukė valstybinių brandos egzaminų rezultatų

Pasibaigus valstybinių brandos egzaminų pagrindinei sesijai, Panevėžio rajono abiturientai jau gali įvertinti savo mokymosi rezultatus ir žengti kitą žingsnį studijų ar profesinio kelio link. Šiemet abiturientų pasiekimai išlaiko panašias tendencijas kaip ir ankstesniais metais, o kai kurių dalykų išlaikymo rezultatai džiugina ir viršija šalies vidurkį.

Tarp valstybinius brandos egzaminus laikiusių 166 Panevėžio rajono abiturientų, kaip ir kasmet, populiariausi išlieka matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos – anglų egzaminai.

Visi Panevėžio rajono abiturientai laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą: A lygiu – 115 kandidatų, o B lygiu – 51. Net 112 mokinių sėkmingai išlaikė šį egzaminą A lygiu – tai sudaro 97 proc. laikiusiųjų.

Matematikos valstybinį brandos egzaminą, kuris yra būtinas stojant į aukštąsias mokyklas, išskyrus menų studijas, laikė 131 Panevėžio rajono abiturientas. Iš jų A lygio valstybinį brandos egzaminą išlaikė 69 proc. kandidatų.

Džiugina, kad dalies valstybinių brandos egzaminų išlaikymo rezultatai Panevėžio rajone yra aukštesni nei šalies vidurkis. Matematikos B lygio egzaminą išlaikė 79,5 proc., biologijos – 87 proc. abiturientų. Dar daugiau mokinių sėkmingai įveikė lietuvių kalbos ir literatūros B lygio bei anglų kalbos egzaminus – atitinkamai 90,2 proc. ir 96,6 proc. kandidatų. Visi pasirinkusieji sėkmingai išlaikė informatikos, fizikos, geografijos bei ekonomikos ir verslumo valstybinius brandos egzaminus.

Egzaminų sesijoje netrūko ir aukštų įvertinimų. Abiturientams geriausiai sekėsi laikyti anglų kalbos, istorijos ir geografijos valstybinius brandos egzaminus – juos aukštesniuoju lygiu išlaikė daugiausia mokinių.

Tarp rečiau pasirinktų šiemet buvo chemijos bei ekonomikos ir verslumo valstybiniai brandos egzaminai, kuriuos laikė nedidelė dalis abiturientų, o užsienio kalbų – vokiečių bei prancūzų – valstybinių brandos egzaminų šiemet nepasirinko nė vienas abiturientas.

Pagrindinėje sesijoje neišlaikius lietuvių kalbos ir literatūros arba matematikos valstybinio brandos egzamino, šių dalykų antrąją egzamino dalį galima perlaikyti pakartotinėje sesijoje. Tai vieninteliai egzaminai, kuriuos jų neišlaikę kandidatai gali perlaikyti dar tais pačiais metais. Jų rezultatus planuojama skelbti liepos 27 d.

Aukščiausius rezultatus pasiekusių abiturientų laukia ypatingas įvertinimas. Liepos 20 d. 11 val. Bistrampolio dvare vyksiančiame tradiciniame renginyje „Mero pusryčiai“ bus pagerbta 15 abiturientų, aukštesniuoju lygiu išlaikiusių vieną ar kelis valstybinius brandos egzaminus.