Panevėžio rajone prasidėjo vakcinacija nuo COVID-19 ligos. Skiepijamų asmenų sąrašai sudaromi atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos nurodytus prioritetus.

Jau paskiepyti 35 asmenys: VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojai bei karščiavimo klinikoje ir mobiliuosiuose punktuose dirbantys rajono darbuotojai.

Šiandien skiepijami pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai – iš viso 75 asmenų. Tai –Krekenavos, Naujamiesčio bei Ramygalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių pacientai ir darbuotojai.

Kitą savaitę vakcinacija bus atliekama socialinės globos įstaigų gyventojams ir darbuotojams, socialinės paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai. Sveikatos apsaugos ministerijai išsiųstas šiems asmenims pageidaujamas poreikis – 365 dozės.

Tiek žmonių – darbuotojų ir pacientų – planuojama paskiepyti Panevėžio rajono socialinių paslaugų centre ir padaliniuose Ramygalos, Krekenavos, Gustonių socialinės globos namuose, Bendruomeniniuose šeimos namuose, Savarankiško gyvenimo namuose Ramygaloje, VšĮ Vilties namuose, Jotainių socialinės globos namuose.

Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po 21 dienos nuo pirmo skiepo procedūrą reikia pakartoti.

Vakcinavimą atlieka VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika, tam paruošusi 11 slaugytojų.

Skiepijama „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina, kuri yra pirmoji, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje.

Iš viso Panevėžio rajone preliminariai planuojama paskiepyti 7,7 asmenų pagal prioritetus, nustatytus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakyme (čia).

VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika kviečia prisirašiusius rajono gyventojus kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl vakcinacijos nuo COVID-19 ligos. Gyventojai bus skiepijami pagal šias didžiausios rizikos pacientų prioritetines grupes:

1. galutinės stadijos lėtine inkstų liga sergantys pacientai, kuriems taikoma nuolatinė pakaitinė inkstų terapija (hemodializė ar peritoninė dializė);

2. kuriems atliktos organų arba kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos;

3. sergantys onkohematologinėmis ligomis, kai tęsiamas ar baigtas chemoterapinis, imunoterapinis ar taikinių onkohematologinės ligos gydymas, kai po pabaigos praėjo ne daugiau kaip 24 mėn.;

4. sergantys imunodeficito ligomis su antikūnų gamybos defektu, kuriems taikoma pakaitinė terapija imunoglobulinais.

Print Friendly, PDF & Email