2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Panevėžio rajoną aplankys tradiciniai žemaitukų kinkiniai

Nenustebkite Panevėžio rajone pamatę tikrų tikriausiais mediniais ratais žemaitukų traukiamus kinkinius. Niūronių kaime, Anykščių rajone, veikiantis Arklio muziejus jau trečią kartą organizuoja tradicinių kinkinių žygį su žemaitukais. Šį kartą penkias dienas truksiančio žygio dalyviai aplankys ir susitiks su Kėdainių, Panevėžio ir Anykščių rajonų bendruomenėmis. Tradicinių kinkinių žygio dalyvių tikslas – birželio 3 d. Niūronyse vyksianti Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“.

„Norime, kad šis žygis padėtų atgaivinti senuosius papročius, skatintų pažinti tradicinį kaimo žmogaus gyvenimo būdą“, – apie prasidėjusį tradicinių kinkinių žygį „Į „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!“ pasakojo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus (Arklio muziejaus) vedėjas Mindaugas Karčemarskas.

Gegužės 30 d. 11 val. keliautojai pajudėjo iš Ruoščių kaimo, kur Lietuvos žemėtvarkos institutas 1995 metais oficialiai nustatė ir dviem Aukštaitiją ir Žemaitiją simbolizuojančiais akmenimis pažymėjo Lietuvos geografinį centrą. Kartu su šešiais žemaitukų kinkiniais keliauja ir klounų teatro studija „Dulidu“, kuri, gegužės 30 d., Surviliškio bendruomenei parodys mažojo cirko spektaklį „Profesorius ir blusa“ (režisierius ir aktorius Liudas Vyšniauskas). Susitikti su žygio dalyviais ir pamatyti spektaklį šalia seniausio Lietuvoje veikiančio malūno gegužės 31 d. vakarą (19–20 val.) kviečiama ir Ramygalos bendruomenė. Birželio 1 d. susitikti su žygio dalyviais ir pamatyti spektaklį taip pat bus galima Traupyje (Anykščių r.).

Birželio 3 d. žemaitukų kinkiniai su vadeliotojais dalyvaus Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ parade ir apsistos mugėje, kurioje žygio dalyvių atsivežtus įvairių Lietuvos vietų amatininkų dirbinius galės įsigyti mugės lankytojai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai