Panevėžio r. Velžio gimnazija drauge su dar 13 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinkta dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“. Mokykloje suburta pokyčio komandos sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Su projektu į Velžį atvyksta ir jauna bei motyvuota „Renkuosi mokyti!“ mokytoja Marija Giliova – Urbietė. Ji gimnazijoje dirbs klasių kuratore.  

Norinčių tapti mokytojais – rekordiškai daug

Visuomenės susidomėjimas švietimu nemenksta – tą patvirtino ir atranka į programą „Renkuosi mokyti!“. Iš beveik 500 kandidatų rudenį mokyklų duris pravers 24 dalyviai, kurie praėjo griežtą atranką, turi įgiję aukštąjį universitetinį išsilavinimą, yra patyrę savo sričių praktikai. Jie dirbs mokyklose visoje Lietuvoje: Velžyje, Priekulėje, Tauragėje, Alytuje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Velžio gimnazijoje nuo rugsėjo klasių kuratore pradėsianti dirbti Marija Giliova-Urbietė yra dailininkė-iliustruotoja, sertifikuota meno terapijos praktikė ir konsultantė, jau daugiau nei 3 metus vedanti mokymus kūrybiškumo, saviraiškos, komunikacijos, savęs pažinimo, bendradarbiavimo temomis. Šiaulių universitete ji yra įgijusi dailės bakalauro, o Vytauto Didžiojo universitete – kūrybinių industrijų magistro laipsnį.

„Mane visuomet traukė pedagoginė veikla ir darbas su vaikais, teko vesti dailės terapijos užsiėmimus, dalyvauti „Svajonių mokykla“ programoje ir susitikti su mokiniais. Pastebiu pasikartojančias tendencijas: nemeilė sau, neefektyvi komunikacija, nesugebėjimas reikšti savo jausmų, abejingumas, motyvacijos stoka, nepasitikėjimas savimi ir kt. Galbūt tai skamba kiek naivokai, galbūt turiu per aukštus lūkesčius, bet esu tvirtai įsitikinusi, kad maža ugnelė gali padėti įžiebti tikrą ugnį. Juk didžiausi perversmai įvyksta mažuose pokyčiuose ir kasdieniniuose pasirinkimuose. Kūryba yra puikus įrankis to siekti“, – apie norą ir motyvus dirbti mokykloje pasakoja M. Giliova-Urbietė.

Pokyčius ne tik įgyvendins, bet ir pamatuos

Pasak Robertos Žižienės, projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovės, visi projekto dalyviai turės realių galimybių prisidėti prie geresnės mokyklos kūrimo ir kiekvieno vaiko mokymosi sėkmės bei džiaugsmo. „Tai jie galės daryti ne tik dirbdami tiesiogiai su vaikais klasėje, bet ir kartu su visa mokyklos bendruomene per dvejus metus įgyvendindami pokyčio projektą. Pokyčio kryptį padės pasirinkti mokyklose atliekama apklausa. Siekiame realių ir tvarių pokyčių, tad po dvejų metų vėl vyksime į mokyklas ir jų daromą kaitą bei pažangą taip pat pamatuosime tyrimu“, – teigia projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovė.

Tyrimo metu į klausimus kaip jaučiasi mokykloje, ką norėtų keisti, kokį savo vaidmenį mato mokymo(si) procese atsakinėjo mokiniai, jų tėveliai bei mokytojai. Rudenį mokyklų bendruomenėms bus pristatyti tyrimo rezultatai ir susibūrusios pokyčių komandos pradės rengti pokyčio projektus.

Projektą  „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“. „Projektą remiame jau trečius metus ir kaip parodė ankstesniais metais atlikti tyrimai, mokyklose, kur vyrauja pagarba ir pagalba kiekvienam mokiniui, ten stipresnė visų jų motyvacija mokytis, dažniau taikomi šiuolaikinio mokymo metodai, žemesnis patyčių, atskirties lygis. Tokią mokyklą ir siekiame kurti su aktyviais „Renkuosi mokyti!“ mokytojais ir visos bendruomenės įsitraukimu“, – teigia pagrindinio projekto partnerio Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar” direktorius Rytis Jezepčikas.

Planuojama, kad projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ iš viso dalyvaus 45 šalies mokyklos, 60 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, jis pasieks 23 tūkst. mokinių.

 

Nuotraukos:

 

Foto 1: Šventiniame renginyje šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje Velžio gimnazijos direktorių Rimtą Baltušį (dešinėje) prisijungus prie projekto sveikino projekte dalyvavusios Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos mokytojos, projekto vadovė R. Žižienė ir fondo „Dabar” atstovas Vaidotas Cucėnas

 

Foto 2: Velžio gimnazijos kolektyvas šventiniame projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ atidarymo renginyje

 

Foto 3: Marija Giliova-Urbietė, „Renkuosi mokyti!“ programos dalyvė, būsimoji klasių kuratorė Velžio gimnazijoje

Print Friendly, PDF & Email