2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Panevėžio PPAR prezidentas: „Svarbi kiekvieno Rūmų nario nuomonė apie minimalios algos didinimą“

Kitą savaitę Trišalėje taryboje bus svarstomas siūlymas nuo kitų metų pradžios minimalią algą padidinti 20 eurų – iki 400 eurų (šiuo metu yra 380 eurų).

Profesinės sąjungos mėnesinę minimalią algą (MMA) siūlo didinti iki 500 eurų.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas teigia, jog būtų galima sutikti su Vyriausybės pasiūlymu MMA didinti iki 400 eurų su sąlyga, jei ir Neapmokestinamas pajamų dydis (NPD) būtų padidintas iki 380-400 eurų.

„Šiuo metu vykdome Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių apklausą. Svarbi kiekvieno Rūmų nario nuomonė apie MMA didinimą. Svarbūs visi argumentai „už“ ir „prieš“. Šis klausimas ypatingai aktualus yra smulkiajam verslui“, – teigė S. Gailiūnas.

Praėjusią savaitę vykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo nesutarta dėl Vyriausybės siūlymo nuo kitų metų pradžios minimalią algą padidinti iki 400 eurų.

Premjero patarėjas Lukas Savickas sako, kad profsąjungos ir darbdaviai paprašė Vyriausybės po dviejų savaičių pateikti daugiau informacijos ir argumentų, kodėl MMA reikėtų didinti iki 400 eurų.

„Vyriausybė pateikė pasiūlymą nuo kitų metų sausio 1 dienos minimalią mėnesio algą padidinti iki 400 eurų. Minimalios algos augimas neturėtų viršyti atlyginimų augimo tendencijos, o matome, kad kitų metų pradžioje atlyginimai turėtų augti apie 6 procentus“, – po Trišalės tarybos posėdžio sakė L. Savickas.

Jo teigimu, jei MMA būtų padidinta iki 400 eurų, jos augimas siektų 5,3 proc. – mažiau nei numatomas vidutinis atlyginimų augimas. Be to, MMA neturėtų būti didesnė nei 50 proc. šalies vidutinio atlyginimo, o jos didinimas iki 400 eurų atitiktų šį rodiklį.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovai sako, kad profsąjungos dar nėra apsisprendusios, ar pritartų minimalios algos didinimui iki 400 eurų, todėl norėtų išgirsti daugiau argumentų. Be to, norima, jog būtų sukurtas planas, kaip per mažiau nei trejus metus MMA padidinti iki 500 eurų.

Užsienio investuotojus vienijančio „Investuotojų forumo“ atstovai mano, kad 400 eurų minimali alga dabar atrodo racionaliai, bet ji irgi norėtų, kad Vyriausybė pateiktų daugiau argumentų.

MMA didinimo klausimas vėl bus diskutuojamas Trišalės tarybos posėdyje rugsėjo 21 dieną.

Pernai liepą MMA padidėjo 30 eurų iki 380 eurų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai