2024, balandžio 19, Penktadienis

Policijos pareigūnų akiratyje – prekybos automobiliais verslas

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimai šešėlinio verslo. Įtariama, kad grupė Panevėžio miesto gyventojų, vykdydami naudotų automobilių pervežimo bei prekybos jais verslą, siekė išvengti mokesčių, kurių suma viršija 750 MGL (daugiau nei 28,5 tūkst. eurų).

Tyrimo metu nustatyta, kad asmenys, gabendami naudotus automobilius į Lietuvą iš ES valstybių ir gaudami už pervežimo paslaugas pinigus, dokumentuose įrašydavo mažesnes sumas arba gautų pajamų iš viso neįrašydavo. Manoma, kad ir didžioji dalis įtariamųjų įsigytų automobilių buvo parduodama į apskaitą neįtraukiant realios pardavimo kainos.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 220 str. „Neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas“ ir 222 str. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“.

Įtarimai pareikšti 8 panevėžiečiams, jiems paskirtos kardomosios priemonės. Maksimali bausmė pagal šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki 8 metų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai