Panevėžio pataisos namų nuteistųjų bendruomenė jau penktus metus dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“.

2020 m. spalio–2021 m. vasario mėnesiais, per numatytą akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ laikotarpį, įstaigoje veikiančio Skaitytojų klubo dalyvės suorganizavo keturis renginius, skirtus šiai akcijai. Neišgąsdino moterų ir karantino suvaržymai – numatyti renginiai vyko laikantis saugumo priemonių, ribojant dalyvių srautus. Nuteistųjų skaitymo motyvacijai kelti buvo rengiami susitikimai nuotolinėmis priemonėmis su Panevėžio miesto Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Šiaurinės bibliotekos vedėja Lina Dubauskiene, kurių metu moterys dalijosi įžvalgomis apie perskaitytas knygas.

2020 m. lapkričio mėnesį vyko pirmas renginys, skirtas Metų knygos rinkimuose dalyvaujančioms knygoms pristatyti. Knygas pristatė Šiaurinės bibliotekos vedėja Lina Dubauskienė. Gruodžio pradžioje įstaigos bibliotekos fondą papildė Metų knygų rinkimuose suaugusiųjų prozos kategorijoje pristatytas knygų penketukas, kurį padovanojo akcijos rengėjai – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Ta proga Skaitytojų klubo dalyvės suorganizavo knygų parodą. Gruodžio pabaigoje aktyviausios skaitytojos rinkosi savo įspūdžiais apie perskaitytas knygas pasidalinti su kitomis bausmę atliekančiomis moterimis.

2021 m. vasario pradžioje įstaigos bibliotekoje buvo įrengtas balsavimo punktas, kur už labiausiai patikusią knygą savo balsą galėjo atiduoti visos knygos mylėtojos. Vasario 17 d. įvyko finalinis akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ renginys, kurio metu kartu su Šiaurinės bibliotekos vedėja Lina Dubauskiene nuteistosios aptarė tai, kas buvo perskaityta, dalijosi savo mintimis, citavo įdomias autorių mintis bei kalbėjosi apie ateities planus.

„Džiaugiuosi, jog Metų knygos rinkimų renginiai, nors ir nuotoliniu būdu, įvyko. Moterys noriai dalijosi mintimis, net ir neskaičiusios entuziastingai įsitraukė į akcijai pristatytų knygų aptarimą, žadėjo net ir pasibaigus akcijai lankyti skaitymo užsiėmimus. Tikiu, kad prasmingas mūsų bendradarbiavimas vyks ir ateityje. Jau kovo mėnesį pasiūliau vesti biblioterapijos (apie gydančią knygų galią) užsiėmimus“, – pasakoja Lina Dubauskienė.

Šiuo metu Panevėžio pataisos namuose bausmę atlieka 190 nuteistųjų, iš jų apie 170 lankosi bibliotekoje, skaito grožinę literatūrą, periodinius leidinius. Aktyviai Skaitytojų klubo veikloje dalyvauja 20 moterų.

 

Informaciją parengė: Panevėžio pataisos namai

Print Friendly, PDF & Email