Vasarai pasibaigus, Panevėžio pataisos namų nuteistos moterys apibendrina skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ rezultatus: akcija įtraukė, leido praplėsti skaitymo įpročius, pasirinkti kito žanro knygas, o kai kurioms – tiesiog paimti knygą į rankas ir skaityti. Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos filialo – Šiaurinės bibliotekos lektorės Linos Dubauskienės paskatintos, vasaros skaitymo iššūkyje dalyvavo net 30 nuteistų moterų, kurios per visą akcijos laikotarpį perskaitė daugiau kaip 500 knygų.

„Dalyvavimas iššūkyje yra savotiškas azartas. Intriguoja ir galimybė laimėti paspirtuką ar kitų prizų,“ – mintimis dalijosi viena iššūkio dalyvių, skaitymą ir knygas siejanti su prasmingu laisvalaikiu, atsipalaidavimu. Kita teigė skaitanti ne dėl prizų: „Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ baigėsi, tačiau ir toliau skaitysiu. Tai darau ne dėl prizų. Skaitydama mokausi iš kitų žmonių klaidų, atsipalaiduoju, tarsi atitrūkstu nuo realybės“.

Iššūkyje panoro dalyvauti ir moterys, lietuvių kalbą dar tik besimokančios – jos rinkosi knygas rusų kalba. Šiemet iššūkio dalyvės turėjo perskaityti: detektyvinę knygą, knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kai keturi žodžiai, literatūrine premija apdovanotą knygą, praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą ir linksmą knygą. Kai kurios knygas rinkosi savo nuožiūra, kitos naudojosi bibliotekos rekomenduotais knygų sąrašais, palengvinusiais paiešką.

„Be galo džiaugiamės bendradarbiavimu su Panevėžio miesto Šiaurine biblioteka, – kalbėjo Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė. – Tiek galimybe skolintis knygų, kurių patys neturime, tiek dalyvauti biblioterapijos užsiėmimuose, tiek prisijungti prie įvairių bibliotekos siūlomų akcijų, projektų. „Vasara su knyga“ buvo asmeninis iššūkis kiekvienai jo dalyvei, leidęs ne tik atsiversti knygą ir praplėsti akiratį, bet ir pasijusti visuomenės dalimi – juk iššūkyje dalyvavome kartu su visa Lietuva“.

Knygų skaitymas – viena populiariausių nuteistųjų pozityvaus užimtumo veiklų Panevėžio pataisos namuose. Įkalinimo įstaigoje veikia daugiau kaip 5500 knygų turinti biblioteka, kurioje lankosi 98 proc. bausmę atliekančių moterų. Čia įkurtas ir aktyvių skaitytojų klubas.

Print Friendly, PDF & Email