2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Panevėžio muzikiniame teatre – paramos Ukrainai koncertas

Panevėžio muzikinis teatras šį pavasarį užmezgė draugystę su Panevėžio miesto partnerio Ukrainoje Vinycios teatru. Jau spalio 15 d. 18 val. šią draugystę įprasmins ir sustiprins Muzikiniame teatre vyksiantis paramos koncertas „Muzikos tiltai: Lietuva–Ukraina“, kuriame dalyvaus abiejų šalių solistai. Renginio metu bus kviečiama aukoti Ukrainos kariuomenei.

Anot dirigento Martyno Bražo, koncertinėje programoje svarbiausia sujungti abiejų šalių kūrėjus ir jų muziką – skambės Ukrainos ir Lietuvos kompozitorių operų arijos, romansai, liaudies ir patriotinės dainos. Ukrainai atstovaus Vinycios akademinio M. K. Sadovskio muzikos ir dramos teatro solistai Volodymyras Kholkinas, Svitlana Basovska ir Olha Buha, Lietuvai – Panevėžio muzikinio teatro solistas Ramūnas Urbietis ir Laima Česlauskaitė. Scenoje pasirodys teatro choras ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Garsas“.

„Pavasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, užsimezgė bendrystė su Panevėžio miesto partnerio Vinycios teatru. Teatro orkestras rengė programą su žymiausius Lietuvos tenorus vienijančiu „Tenoriados“ projektu, o kolegos Vinycios teatro scenoje statė konstrukcijas priešo tankams atremti. Tuomet visas už koncerto bilietus gautas lėšas atlikėjų ir teatro iniciatyva skyrėme kolegoms Ukrainoje“, – apie draugystės pradžią pasakoja teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė. Ji džiaugiasi, kad Panevėžio muzikinis teatras prisideda prie paramos Ukrainai ir viliasi, kad ateityje abiejų šalių draugystė skleisis jau kitomis, šviesesnėmis aplinkybėmis.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Renginys bus transliuojamas internetu Lietuvoje ir Ukrainoje.

Išsamesnė informacija www.paneveziomuzikinis.lt.

- Reklama -

Naujausi straipsniai