2024, balandžio 19, Penktadienis

Panevėžio mokyklos diegia „Patyčių dėžutes“

Panevėžio miesto savivaldybės administracija, Jaunimo reikalų taryba paskatino bendrojo lavinimo mokyklas diegti elektroninę pranešimų apie patyčias platformą „Patyčių dėžutė“. Ši Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sukurta priemonė suteikia galimybę greitai reaguoti į patyčias, anonimiškai apie jas pranešti, sulaukti skubios pagalbos.

„Patyčių dėžutę“ jau turi 9 Panevėžio mokyklos: J. Balčikonio ir V. Žemkalnio gimnazijos, Rožyno, „Saulėtekio“, „Žemynos“, „Vyturio“, A. Lipniūno, Beržų progimnazijos, R. Sargūno sporto gimnazija.

„Patyčių dėžutė“ – dar viena pagalbinė priemonė, suteikianti daugiau galimybių užkirsti kelią smurtui ir patyčioms. Jau gauti 5 pranešimai. Kiekvienoje konkrečioje situacijoje mokyklos paskirtas moderatorius aiškinasi problemą ir priima reikalingą sprendimą“, – sako Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Audronė Bagdanskienė.

Iki mokslo metų pabaigos „Patyčių dėžutes“ turėtų įsidiegti visos miesto mokyklos. Mokyklos ir visi norintys kviečiami naudotis nauja reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintine. Čia trumpai ir konkrečiai atsakoma: ką daryti pastebėjus patyčias ar smurtinį atvejį, kaip elgtis, jei tyčiojamasi iš tavęs, kaip reaguoti tėvams, kokią pagalbą suteiks mokykla, kaip atskirti patyčias nuo konflikto ir kt. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtą atmintinę atsisiųsti galima čia: https://bit.ly/2YZt2no

- Reklama -

Naujausi straipsniai