Rytis Mykolas Račkauskas

Šiandien Panevėžio apygardos prokuratūra teismui nagrinėti perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas, mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė ir privačiame sektoriuje konsultavimo bei viešinimo srityje dirbantis vilnietis M. V. kaltinami piktnaudžiavimu.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Panevėžio valdybos pareigūnai. Jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.
Atlikdami ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė, kad Panevėžio meras, talkinant patarėjai, galimai davė neteisėtus nurodymus Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojams. Kaip įtariama, buvo siekiama, kad Panevėžio miesto savivaldybės administracijos organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų laimėtoja taptų su vilniečiu M. V. susijusi įmonė. Su M. V. galimai iš anksto buvo suderintos perkamų paslaugų apimtys, techninės specifikacijos, paslaugų kainos.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, buvo susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, tai yra kad Panevėžio miesto savivaldybės administracija ir ateityje iš M. V. atstovaujamos bendrovės pirks konsultacines paslaugas. Taip pat nustatyta, kad viešųjų pirkimų paraiškos galimai buvo suformuluotos taip, kad paslaugas galima būtų įsigyti apklausiant tik vieną konkrečią bendrovę.
Be oficialiai savivaldybės nupirktų paslaugų, R. M. Račkauskas galimai buvo suteikta asmeniškai, kaip politikui, naudingų konsultacijų. Įtariama, kad Panevėžio savivaldybė patyrė ne mažesnę nei 5 tūkst. eurų žalą, kai už galimai suteiktas asmeniškai merui paslaugas buvo nepagrįstai sumokėta miesto biudžeto lėšomis.
Už piktnaudžiavimą tarnyba Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų. Byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą.
Ši byla buvo išskirta iš kito ikiteisminio tyrimo, pradėto praėjusių metų vasarą. Pastarajame tyrime STT Panevėžio valdybos pareigūnai toliau atlieka ikiteisminio tyrimo veiksmus. Be kitų asmenų, šiame tyrime yra pareikšti įtarimai ir Panevėžio merui bei jo patarėjai. Meras įtariamas prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, patarėja – prekyba poveikiu.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email