2024, birželio 21, Penktadienis

Panevėžio mergaitės dalyvaus “NIKE Vikruolių taurė“ varžybose

reklama rubai

Jau šį mėnesį startuos naujas Lietuvos krepšinio federacijos projektas mergaitėms – „NIKE Vikruolių taurė“, kuriame savo jėgas galės išmėginti mergaitės iki 10-ies metų. Šešių mergaičių komandai vadovaus krepšinio ar bet kurios kitos sporto šakos treneris, kūno kultūros mokytojas, o jaunosios sportininkės turės kuo greičiau ir teisingiau įveikti iš anksto paruoštas užduotis.

„Šio projekto idėja gimė įsiklausius į mergaičių trenerių pastebėjimus bei analizuojant esamą padėtį vaikų sporte. Moksleivių krepšinio lygos čempionatas prasideda nuo U12 amžiaus kategorijos, vadinasi 10-11 metų mergaitės jau pirmą kartą rungtyniauja oficialiame Lietuvos čempionate. Tačiau krepšinio treniruotes jos pradeda lankyti būdamos 7-9 metų. Neturėdamos iššūkių, mergaitės dažnai apsigalvoja ir pabandžiusios kelis mėnesius, imasi kitos veiklos.

Projektu „NIKE Vikruolių taurė“ norime padovanoti pačioms jauniausioms mūsų krepšininkėms šventę, bei suteikti galimybę pajusti pirmąsias rungtynių emocijas – jaudulį, džiaugsmą, atsakomybę, norą nugalėti, bei užkrėsti ryžtu tobulėti. Norime, kad mergaitės pamatytų ir pajustų ką joms gali duoti krepšinis. Mūsų tikslas – perduoti joms krepšinio karštinės virusą. Šis virusas mums, lietuviams, perduodamos iš kartos į kartą, tad dabar atėjo eilė mūsų mažosioms mergytėms perimti šį palikimą“, – sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Šiame projekte savo jėgas išbandys ir trys Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komandos, kurias treniruoja I. Rimšienė ir J. Četkauskienė. 

Vakar į  Panevėžį atvykę šio projekto atstovai LKF projektų vadovė Lina Brazdeikytė, MultiGyn moterų lygos direktorius Giedrius Gustas bei krepšininkės Greta ir Gintarė surengė treniruotę  jaunosioms krepšininkėms. 

Panevėžio mergaitės rungtyniaus Vakarų grupės B pogrupyje, kur susitiks su komandomis iš Radviliškio ir Šiaulių. Šio pogrūpio finalas vyks gruodžio 16 d., 12:00-15:00 val. Radviliškio sporto centro salėje.

Komandos bus suskirstytos į rytų ir vakarų konferencijas, o savo pasirodymus pradės jau gruodžio viduryje. Iš kiekvienos grupės į tolimesnį etapą pateks po keturias komandas. Jos vasario mėnesį susikaus aštutfinalyje, o projekto finalas vyks kartu su Multi-gyn moterų lygos finalinio ketverto kovomis, vienoje iš didžiausių Lietuvos arenų.

Visiems projekto dalyviams bus skiriami projekto marškinėliai, krepšinio kamuoliai ir gertuvės. Finalinio etapo dalyviai galės laimėti paspirtukus, kelialapius į pramogų parkus, NIKE apsipirkimo čekius, o nugalėtojų komandos treneriui atiteks kompiuteris ir treniruočių analizės programa. Projektą dalinai finansuoja FIBA Europe „Youth Development Fund“.

Projekto ambasadore tapo buvusi krepšininkė Dalia Belickaitė, kuri šiuo metu aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, veda TV sporto laidas jau pristatė pirmojo etapo užduotis ir kviečia mergaites ruoštis pirmosioms kovoms.

- Reklama -

Naujausi straipsniai