Šiandien 8 val. ryto visoje Lietuvoje pradėtas medicinos darbuotojų skiepijimas išvakarėse gauta Phizer/BIoNTech vakcina nuo COVID-19. Šiam tikslui ligoninėje yra įrengtos 7 patalpos, atitinkančios visus būtinus reikalavimus bei paruoštas personalas. Pirmiausiai skiepijami priešakinėse linijose ir padidintos rizikos padaliniuose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai.

Pirmąja Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotoja, paskiepyta COVID-19 vakcina, tapo Vidaus ligų skyriaus vyr. slaugytoja Gražina Budrevičiūtė. „Jaučiuosi gerai, esu įsitikinusi, kad atlikau labai svarbų ir reikalingą darbą, Aš pati dirbu COVID – 19 skyriuje, tad kasdien susiduriu su pacientais, sergančiais šia pavojinga infekcine liga, matau jų kančias, jų norą pasveikti ir gyventi, matau neviltį jų veiduose, jei liga labai progresuoja. Prisipažinsiu – kurį laiką dvejojau, tačiau,  įvertinusi visas rizikas, galimas susirgimo grėsmes, nusprendžiau pasiskiepyti.

„Pasitikiu šiuolaikiniu mokslu ir mokslininkais, kurie įtemptai dirbdami sukūrė šią vakciną –  galimybę efektyviai pasipriešinti šiai klastingai ligai. Niekada neabejojau, kad pasinaudosiu šia galimybe skiepytis – kodėl turėčiau rizikuoti savo sveikata ir ateitimi? Priklausau rizikos grupei, pasiskiepijau, jaučiuosi gerai ir esu laiminga. Noriu pasakyti abejojantiems – žinoma, teisė rinktis priklauso Jums, tačiau mano įsitikinimu, skiepytis nuo COVID – 19 reikia –  reikia dėl savęs, dėl kitų, dėl to, kad buvęs mūsų visų gyvenimas vėl grįžtų pas mus“, – kalbėjo antroji paskiepyta Respublikinės Panevėžio ligoninės I Ortopedijos – traumatologijos skyriaus vyr. slaugytoja Lyta Puodžiūnienė.

„Į mūsų ligoninę vakar buvo pristatyta Phizer/BIoNTech vakcina, kurios gavome 975 dozes. Šiandien prasidėjo ligoninės darbuotojų skiepijimas ir tikimės visus norinčius paskiepyti iki vakaro. Planuojame, kad paskiepyti pavyks apie 850 mūsų ligoninės darbuotojų, nes nemaža dalis panorusių skiepytis šiuo metu serga. Likusias dozes nedelsiant pristatysime į kitas Panevėžio ir Utenos apskrities gydymo įstaigas, kad būtų panaudota visa gauta vakcina ir paskiepyti jose dirbantys darbuotojai. Po kelių dienų planuojama gauti antrąją partiją vakcinos, kuri bus paskirstyta Panevėžio ir Utenos apskrityse esančioms gydymo įstaigoms. Šiuo metu darbuotojų skiepijimas vyksta be trikdžių, tikiuosi, kad šis procesas sėkmingai vyks visą dieną“, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Abejojančių buvo ir mūsų ligoninės darbuotojų tarpe, tačiau nieko nevertėme skiepytis, nes tai – savanoriškas pasirinkimas. Džiaugiamės, kad didelė dalis darbuotojų panoro skiepytis. Ši vakcina sukurta ne iš neturėjimo ką veikti, ji – reali priemonė kovoje su šia klastinga ir sparčiai plintančia liga. Nuoširdžiai sveikinu visus, kurie pareiškė norą skiepytis. Šiandien paskiepysime visus, kurie nori ir gali tai daryti, o visus likusius, kurie šiuo metu serga, paskiepysime vėliau. Šiandien pasiskiepijusiems antrasis skiepas yra numatytas sausio 17 dieną“ – žiniasklaidos atstovus informavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai dr. Mindaugas Vaitkus.

 

Print Friendly, PDF & Email