2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Panevėžio LEZ iškils pirmasis nuomai skirtas pastatas

Į 47 ha Panevėžio laisvąją ekonominę zoną (LEZ) milijonines investicijas suplanavo vystytojas „Gedstos NT“. Nuomojamas 10 tūkst. kv. m pastatas bus statomas dviem etapais, investicijos vien į pirmąjį sieks daugiau nei 2,5 mln. Eur. Planuojama, kad pastatas taps kompleksinio LEZ paslaugų paketo „EasyStart“, skirto greitai veiklos pradžiai, dalimi.

LEZ valdančios įmonės vadovas Rokas Krivonis teigia, kad pirmoji 5000 kv. m pastato dalis iškils iki 2020 m. pabaigos, antruoju etapu – likusi pusė. Jis atitiks A+ energinio naudingumo klasę, bus naudojama geoterminė šildymo sistema bei saulės kolektoriai.

„Panevėžio regionas yra patrauklus investuotojams, tačiau ne visos įmonės nori būti atsakingos už veiklai reikalingų pastatų statybą bei įrengimą, o paskui – dar ir valdymą. Jau paruoštos patalpos investuotojams suteikia lankstumo ir leidžia susikoncentruoti į pagrindinę veiklą. Jaučiame tokių patalpų paklausą ir manome, kad investuotojo suplanuotas plotas patenkins bent dalį jos, sudarys galimybių Panevėžiui pritraukti naujų investicijų“, – teigia R. Krivonis.

Šiuo metu vyksta derybos su potencialiais nuomininkais. Neabejojama, kad bus išnuomotas visas pirmuoju investicijų etapu planuojamas pastatyti plotas.

„Stebime rinkos situaciją. Matome, kad paklausa didesnė už pasiūlą, o investuotojai ne visada randa sau tinkamą plotą. Todėl šiuo metu numatome, kad antrasis nuomai skirto pastato plėtros etapas bus baigtas 2021 m. Taip bus ne tik sukurta naujų darbo vietų, bet ir praplėstas bendras paslaugų paketas, o vos per kelis mėnesius konkretiems nuomininko poreikiams pritaikomos patalpos paspartins investuotojų pritraukimo procesą“, – sako jis.

Pastato projektą plėtos bendrovė „Gedstos NT“, valdoma tų pačių akcininkų kaip ir statybos įmonė „Gedsta“, kuri šiemet LEZ pastatė Norvegijos baldų gamintojos „IMG Group“ gamyklą. Į pastarąją investuota daugiau kaip 10 mln. Eur.

R. Krivonio teigimu, Panevėžys investicijoms patrauklus pirmiausia dėl strateginės vietos šalia Varšuvą ir Taliną jungiančios magistralės „Via Baltica“. Be to, čia formuojasi stiprios Skandinavijos investicijų tradicijos: regione įsikūrė daugiau kaip 20 vien Norvegijos kapitalo įmonių.

„Labai svarbi ir bendra konkurencinė aplinka. Panevėžio regiono konkurencingumą didina ne tik palankios investuotojams sąlygos, bet ir įsibėgėjanti pramonės, Savivaldybės ir kitų partnerių iniciatyva „Industry4Panevėžys“, siekianti sustiprinti regione veikiančias įmones ir turinti ambiciją paversti miestą 4-osios pramonės revoliucijos centru Šiaurės rytų Europoje“, – sako R. Krivonis.

Šiuo metu LEZ veikia 3 įmonės – tekstilės gamintoja iš Norvegijos „Devold“, sparčiai auganti lietuvių kapitalo reklamos gamybos įmonė „Spektrus EU“, komfortinius baldus gaminanti norvegų kapitalo „IMG Lithuania“.

Išperkamosios nuomos skaičiuoklė

- Reklama -

Naujausi straipsniai