2024, liepos 22, Pirmadienis

Panevėžio Kultūros centras kviečia į projekto ,,Kultūrnešio dienos“ renginius

reklama rubai

Panevėžio Kultūros centras, minėdamas Aukštaitijos 700 metų jubiliejų, kviečia į projekto ,,Kultūrnešio dienos“ renginius, populiarinančius meninę saviraišką.

„Projektu skatiname šokėjų ir kolektyvų vadovų bendradarbiavimą siekiant, kad šokėjai patirtų judėjimo, kūrybos, atlikimo, pažinimo ir saviraiškos džiaugsmą, šokį pristatyti kaip vieną iš būdų, skatinančių sveikai gyventi ir turiningai praleisti laisvalaikį“, – sako projekto vadovė Dalia Gaspariūnienė.

Pasak organizatorių, paskutinio šių metų ketvirčio renginiai skirti senjorų ir vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų pasirodymams, folkloro ansamblių sambūriui.

Spalio mėnesį trankiu šokiu ir skambia daina nuaidėjo jau XXXI respublikinis liaudiškų šokių festivalis ,,Dar ratą ratelį“, kuriame šoko ir dainavo net 180 dalyvių iš skirtingų Lietuvos regionų.

Lapkričio 18 d. respublikiniame senjorų liaudiškų šokių festivalyje ,,Trepsis“ ir vėl smagiai suksis ,,Lankesa“ iš Kėdainių ir ,,Susiedai“ iš Kupiškio, ,,Kadagys“ iš Varėnos ir ,,Vijūras“ iš Šakių, ,,Vermena“ iš Truskavos ir ,,Svaja“ iš Dembavos, ,,Gija“ iš Panevėžio miesto. Renginyje dalyvaus per 150 atlikėjų, kurie dovanos gražų reginį visiems, mėgstantiems šokį ir dainą, Koncertinę programą dainomis papildys panevėžiečių mišrus choras ,,Čiūto“ ir vokalinis ansamblis ,,Smiltelės“.

„Kolektyvai susibūrę draugėn įrodo, kad liaudiško šokio tradicijos lieka aktualios ir šiuolaikinėje visuomenėje. Kad tai, ko mus išmokė seneliai ir proseneliai yra gyva ir gražu, kad gali būti tobulinama, įvilkta į naują modernesnį rūbą, kad tautinis palikimas gali suvienyti ne tik šalies miestus, miestelius, kaimus, bet ir kaimynines tautas“, – teigia D. Gaspariūnienė.

Gruodžio 2 d. Panevėžio kultūros centre vyks respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis ,,Nevėžio apvalcius“, kuriame dalyvaus ir latvių šokėjai. Taip pat šiame renginyje išvysite Marijampolės ,,Jotvingį“, Kretingos ,,Toncių“, Elektrėnų ,,Vijūną“, Kaišiadorių ,,Savingę“, Biržų ,,Verpetą“, Panevėžio ,,Miestelėnus“ ir ,,Verdenę“ ir svečių iš Jūrmalos Kaugurių ,,Velreiz“ pasirodymą.

Gruodžio 3 d. visi kviečiami į adventinį folkloro kolektyvų sambūrį ,,Lėliu lėliu Kalėda“. Čia suskambės liaudies daina atliekama folkloro kolektyvų ,,Laduto“ iš Jonavos, ,,Tyrulės“ iš Tyrulių, ,,Valaukio“ iš Anykščių, ,,Pulkelio“ iš Panevėžio. Taip pat klausysimės anykštėnų tradicinių kanklelių ansamblio ,,Laumakė“ ir pirmą kartą Panevėžyje besilankančių dūdmaišininkų Gvido Kovėros ir Vytauto Linkevičiaus grojimo.

Renginiai vykdomi pagal projektą, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos ir Panevėžio miesto  savivaldybės lėšomis.

 Daugiau informacijos Panevėžio kultūros centro interneto svetainėje www.pankultura.lt

 

Panevėžio kultūros centro informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai