2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Panevėžio krepšinio lygos čempionais tapo BC „Jūsų Panevėžys“

reklama rubai

Šį šeštadienį baigėsi Panevėžio krepšinio lygos čempionatas, kurį laimėjo buvusių Lietuvos krepšinio lygos krepšininkų vedamas BC „Jūsų Panevėžys“. Rezultatu 88:85 „Jūsų Panevėžys“ nugalėjo „Bingo taksi-Carglass“ komandą.

Sidabro medalius po atkaklaus pasipriešinimo iškovojo „Bingo taksi-Carglass“ ekipa, na, o trečiąją vietą ir bronzos medaliais džiaugiasi „Romeogym“ komanda. Jie rungtynėse dėl 3-iosios vietos, 104:98 nugalėjo „Rėklių-Alaus mėgėjų“ ekipą.

Į simbolinį geriausių PKL sezono žaidėjų penketuką išrinkti net du BC „Jūsų Panevėžys“ žaidėjai: Benas Aleliūnas ir Tadas Buinauskas. Beje, pastarasis išrinktas ir geriausiu sezono žaidėju.

Komandinis žaidimas lėmė sėkmę

Visą sezoną demonstravęs užtikrintą žaidimą, BC „Jūsų Panevėžys“ reguliariojo sezono ir atkrintamųjų kovų metu iškovojo net dvidešimt keturias pergales ir patyrė tik dvi nesėkmes. Kaip teigia krepšinio klubo vadovas Donatas Šniutė, viso sezono metu klubas žaidė vieningai bei stengėsi dirbti tiek treniruočių, tiek ir varžybų metu.

„Tikrai galiu pasidžiaugti, jog per šiuos metus komandos nariai ne tik treniravosi ruošiantis varžyboms, bet kartu leido laiką ir įvairiuose krepšinio turnyruose, vykusiuose Panevėžyje ar Lietuvoje. Juose žaidėjai ne tik pasisemdavo naudingos patirties, bet ir grįždavo su vis naujais laimėjimais“, – sako D. Šniutė.

„Svarbu ir tai, jog komandoje turime nemažai jaunimo, kuris turi pačias geriausias galimybes mokytis krepšinio subtilybių iš Lietuvos krepšinio lygoje ar kituose profesionaliuose čempionatuose žaidusių krepšininkų, kaip Dariaus Griškėno, Tado Buinausko ar Ernesto Ežerskio. Šie krepšininkai sezono metu ne tik patys įnešė meistriškumo į kiekvienas varžybas, bet ir dalijo auksinius patarimus jauniesiems komandos talentams“, – pabrėžia BC „Jūsų Panevėžys“ vadovas.

Lyderio rolė nuo pat pirmųjų žaidimų

Reguliariajame sezone BC „Jūsų Panevėžys“ ne tik pagerino ne vieną lygos rekordą, bet ir greitai tapo vienvaldžiais lyderiais, kai pergales skynė viena po kitos ir įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Po dvidešimt dviejų rungtynių iškovotas reguliariojo sezono nugalėtojų vardas lėmė tai, kad ketvirtfinalio varžybose ekipa susitiko su aštuntą vietą lygoje užėmusiu karių krepšinio klubu „Mindaugietis“, kurį serijoje iki dviejų pergalių, užtikrintai įveikė rezultatais 95:68 ir 102:65.
Pusfinalyje BC „Jūsų Panevėžys“ akis į akį susirėmė su Panevėžio krepšinio veteranų atstovaujama „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ ekipa, tačiau, nesulaukęs rimtesnio pasipriešinimo, varžovus sutriuškino rezultatu 93:67 ir žengė į didįjį finalą.

Finale BC „Jūsų Panevėžys“ susitiko su Mažų miestelių krepšinio lygos nugalėtojų atstovaujama „Bingo taksi-Carglass“ ekipa ir po įnirtingų bei daug jėgų pareikalavusių varžybų rezultatu 88:85 nugalėjo varžovus ir tapo naujaisiais Panevėžio krepšinio lygos čempionais.
Kelias į pergales nebuvo lengvas

Kaip pasakoja vienas iš čempionų titulą laimėjusio BC „Jūsų Panevėžys“ komandos žaidėjų Darius Griškėnas, šiais metais komanda nemenkai pasipildė naujais veidais, kurie ne tik įkvėpė senuosius klubo lyderius siekti naujų aukštumų, bet ir suteikė komandai žaidybinio potencialo bei jaunatviškumo.

„Verta paminėti, kad dar praėjusių metų vasarą prie klubo prisijungė panevėžiečiams gerai žinomi jaunieji talentai – Benas ir Marius Aleliūnai, Titas Janeliauskas bei kiti, kurie tiek 3×3 krepšinio turnyrų metu, tiek ir šį sezoną PKL atsiskleidė kaip tikrai perspektyvūs žaidėjai, turintys sukaupę nemažą patirtį Moksleivių krepšinio lygoje bei nacionaliniuose ar net tarptautiniuose jaunimo krepšinio turnyruose. Smagu, kad klubas turi visas palankiausias sąlygas ugdyti šiuos krepšininkus bei padėti jiems įsilieti į suaugusiųjų krepšinį“, – neslepia krepšinio veteranas D. Griškėnas.

„Ugdyti naujus talentus svarbu ir todėl, nes jau po šio pasibaigusio Panevėžio krepšinio lygos sezono, klubo lauks trumpas poilsis, o tuomet pasiruošimas artėjančiam Lietuvos 3×3 lygos čempionatui, kuriame ir visi tikimės išvysti tiek jau ilgaamžius, tiek ir jaunuosius veidus. Šis PKL sezonas buvo tarsi intensyvus pasiruošimas artėjančiai vasarai ir kovoms dėl aukščiausių titulų ELITO bei kitose profesionalaus krepšinio grupėse“, – tikina žaidėjas.

Siekis išlaikyti esamą sudėtį bei judėti į priekį

BC „Jūsų Panevėžys“ vadovas D. Šniutė sako, jog po praėjusio sezono labai svarbu padėkoti visiems žaidusiems už šią komandą bei kitais būdais prisidėjusiais prie jos palaikymo ir įkvėpimo naujoms pergalėms.

„2021 metai nebuvo labai lengvi – pasitaikė ir traumų, ir skaudžių pralaimėjimų svarbiausiuose turnyruose, tačiau svarbu tai, jog per metus pavyko ne tik sustiprinti klubo pajėgumus, bet ir išlaikyti esamą branduolį, sėkmingai integruoti ir įtraukti naujus veidus į žaidybines schemas. Kiekvienas iš komandos narių yra savaip unikalus ir galintis svariai prisidėti prie bendros sėkmės, todėl reikia tai įvertinti ir judėti naujų tikslų įgyvendinimo link“, – dalinasi BC „Jūsų Panevėžys“ vadovas.

„Smagu, jog pavyko sėkmingai sudalyvauti 3×3 krepšinio čempionate, laimėti tokius turnyrus, kaip Naktinis krepšinis Kauno „Urme“, „GEALAN“ taurė, Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai paminėti skirti 3×3 krepšinio turnyrai Panevėžyje ar netgi krepšinio klubo „Lietkabelis“ taurė. Šios pergalės leido sustiprinti tarpusavio ryšius ir motyvuoja žengti tolyn“, – sako D. Šniutė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai