Pradžia Panevėžyje Panevėžio ir Utenos apskrityse paramos prašymus jau pateikė per 43 tūkst. gyventojų

Panevėžio ir Utenos apskrityse paramos prašymus jau pateikė per 43 tūkst. gyventojų

 Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) primena, kad liko kelios dienos, kada gyventojai dar gali skirti paramą nuo savo sumokėtų mokesčių. Iki šios dienos Panevėžio ir Utenos apskrityse paramą paskyrė atitinkamai 26,5 tūkst. ir 17 tūkst. gyventojų.

Įvairias organizacijas ir meno kūrėjus, politines partijas bei profesines sąjungas gyventojai kasmet gali paremti skirdami jiems pasirinktą sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) dalį. Tai padaryti galima prisijungus per VMI Elektroninę deklaravimo sistemą (toliau – EDS) ir pateikus  prašymą (forma FR0512, 4 versija) bei, esant poreikiui, deklaravus pajamas iki gegužės 3 d.

Gyventojo pageidavimu, pagal vieną pateiktą prašymą, pajamų mokesčio dalis gali būti pervedama net penkis metus iš eilės. Paramos gavėjams ir meno kūrėjams galima skirti iki 1,2 proc., o politinėms partijoms bei profsąjungoms – iki 0,6 proc. nuo pernai sumokėto GPM.

Pažymėtina, kad net 96 proc. gyventojų šiais metais GPM paramos prašymus pateikė e. būdu. Elektroninis būdas skirti dalį GPM yra patogesnis, saugesnis bei taupo gyventojų laiką ir pinigus, nes nebereikia rūpintis, kad popieriuje pateiktas prašymas būtų tinkamai užpildytas, laiku pasiektų VMI bei mokėti už jo siuntimą. Taip pat tai leidžia išvengti rizikos dėl neteisėto asmens duomenų panaudojimo. Šie gyventojų elgesio pokyčiai turės didelės įtakos kitais metais, kai GPM paramą bus galima skirti tik e. būdu.

Primename, kad visos VMI konsultacijos teikiamos nuotoliniu būdu paskambinus bendruoju informacijos numeriu 1882, o visos paslaugos – paskambinus nuotolinių aptarnavimo padalinių numeriu 8 5 2191 777. Daugiau informacijos apie GPM skyrimą paramai galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu > Paramos skyrimas bei kaip tai padaryti rasite VMI Youtube kanale: Kaip skirti pajamų mokesčio dalį paramai e. būdu?. Naujausia informacija taip pat skelbiama VMI Facebook ir Linkedin paskyrose.

Exit mobile version