2024, vasario 26, Pirmadienis

Panevėžio ir Utenos apskrityse gyventojai jau deklaravo beveik 2 mln. eurų NT nuomos pajamų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, jog savo nekilnojamąjį turtą (NT) nuomojantys gyventojai gautas pajamas turi deklaruoti iki gegužės 2 d. Panevėžio apskrityje už 2021 m. metus 3,8 tūkst. gyventojų jau deklaravo 1,2 mln. eurų pajamų iš NT nuomos. Utenos apskrityje tokių gyventojų 870, jų deklaruota pajamų suma – 791 tūkst. eurų.

Pernai gyventojai aktyviai rinkosi veiklą su verslo liudijimu gyvenamosios paskirties NT nuomai kitiems gyventojams. Panevėžio apskrityje 216 gyventojų įsigijo tokius verslo liudijimus ir deklaravo beveik 1,4 mln. Eurų gautų pajamų. Utenos apskrityje verslo liudijimus gyvenamosios paskirties NT nuomai turėjo 290 gyventojų, kurie deklaravo taip pat 1,4 mln. eurų gautų pajamų.

Panevėžio AVMI primena, kad pajamų mokesčio deklaracijas turi pateikti ir tie gyventojai, kurie vykdė nuomos veiklą su verslo liudijimu, tačiau pajamų negavo. Taip pat, jei gyventojo pajamos iš šios veiklos viršijo 45 tūkst. eurų ribą, viršijanti dalis papildomai apmokestinama 15 proc. GPM.

Kita dalis gyventojų nuomodami savo NT, ir gyvenamosios paskirties, ir kito pobūdžio, pvz., žemės sklypą, veiklos neregistruoja, o gautas pajamas deklaruoja kaip Nekilnojamojo pagal prigimtį daikto nuomos pajamas ir sumoka 15 proc. arba 20 proc.[1] GPM.

Pažymėtina, kad gyventojai, kurie NT nuomojo įmonėms arba individualią veiklą vykdantiems gyventojams, GPM nemoka, nes gautos pajamos yra priskiriamos A klasės pajamoms, nuo kurių mokestį išskaičiuoja ir sumoka nuomininkas.

Kaip pateikti pajamų deklaraciją, rasite čia bei www.vmi.lt > Gavau turto nuomos pajamų. Paslaugas nuotoliniu būdu teikiame telefonu  8 5 2191 777, o konsultacijas – 1882 (+370 5 260 5060). Atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą.

[1] Jei pajamų suma  viršija 120 VDU (2021 m. – 162 324 eurai), tai viršijančioji dalis apmokestinama 20 proc. pajamų mokesčio tarifu.

- Reklama -

Naujausi straipsniai