2024, balandžio 16, Antradienis

„Panevėžio“ futbolininkai patyrė nesėkmę pirmose sezono draugiškose rungtynėse

Mantas Jankevičius

Futbolo klubo „Panevėžys“ futbolininkai tik  prieš savaitę pradėjo pasiruošimą ateinančiam sezonui. Pirmąją savaitę buvo dirbama be kamuolių su tikslu pasirengti fiziškai, pirmą kartą prie kamuolių šį sezoną panevėžiečiai prisilietėtik vakar. Pirmųjų draugiškų rungtynių prieš Kauno „Žalgirio“ ekipą tikslas – išbandyti Panevėžio futbolo akademijos auklėtinius, kurie galėtu papildyti „Panevėžio“ sudėtį ateinančiam sezonui ir taip pat suteikti žaidybinės praktikos komandos senbuviams.  Pirmosios rungtynės nesusiklostė sėkmingai buvo pralaimėta rezultatu – 1:3 (0:0), tačiau nusiminti nederėtu, nes komandos komplektavimas dar tik prasidėjo ir artimiausią savaitę į peržiūrą turėtu atvykti šeši futbolininkai iš užsienio. Plačiau apie rungtynes:

Pirmajame kėlinyje didžiąją laiko dalį veiksmas vyko aikštės viduryje, tačiau daugiau pavojingų epizodų pavyko sukurti svečiams iš Kauno.

2-ąją rungtynių minutę sėkmę pabandė Kauno „Žalgirio“ žaidėjas, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto. Dar sužaidus penkias minutes buvo keliamas kampinis prie „Panevėžio“ ginamų vartų, tačiau pavojaus buvo išvengta.

31-ąją minutę puikią progą padovanojo panevėžiečiams „Kauno Žalgirio“ gynėjas, tačiau per anksti smūgį atlikęs „Panevėžio“ žaidėjas progą iššvaistė. Dar vieną progą „Panevėžio“ futbolininkai turėjo 38-ąją minutę, tą kart smūgiuotą kamuolį sugavo varžovų komandos vartininkas.

39-ąją minutę kilo gaisras prie „Panevėžio“ vartų. Baudos aikštelėje atsidūręs „Kauno Žalgirio“ žaidėjas išėjo vienas prieš vartininką, tačiau „Panevėžio“ vartų sargas smūgį atremė, pakartotinu smūgiu varžovų puolėjas bandė pasiųsti kamuolį  į vartus, tačiau greitai į vartus grįžęs vartininkas spėjo kamuolį sulaikyti prie vartų linijos.

Antrame kėlinyje žaidimo tempas pasikeitė, komandos pradėjo žaisti aktyviau ir buvo sukurta daugiau pavojingų epizodu.

49-ąją minutę krito pirmas rungtynių įvartis. Po kampinio „Panevėžio“ vartininkas per tolai atsitraukė nuo vartų, tuo pasinaudojo varžovų žaidėjas, kuris pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus. „Kauno Žalgiris“ priekyje – 0:1.

55-ąją minutę krito antras įvartis į „Panevėžio“ vartus. Puikiai kamuolį susistabdęs „Kauno Žalgirio“ puolėjas smūgiavo į vartus, „Panevėžio“ vartininkas kamuolį lietė, tačiau smūgis pasiekė tikslą – 0:2.

Galiausiai 70-ąją minutę „Panevėžio“ futbolininkams pavyko pasižymėti. Prie pat baudos aikštelėms prasižengus svečiams, buvo skirtas baudos smūgis, prie kamuolio stojo M.Savėnas, kuris tiksliu smūgiu į dešinį šoną nuginklavo kauniečių vartininką – 1:2.

Po šio įvarčio panevėžiečiai įgyjo antrą kvėpavimą. Žaidimas vis dažniau vykdavo prie „Kauno Žalgirio“ vartų. Panevėžiečiai buvo stabdomi pražangomis. Antrą progą pasižymėti panevėžiečiai turėjo 78-ąją minutę, baudos smūgio metu prie kamuolio stojo M. Savėnas ir R.Misiūnas, tačiau kapitonas paliko kamuolį jaunajam „Panevėžio“ žaidėjui, pavojingą R.Misiūno smūgį atrėmė kauniečių vartininkas.

Paskutinę rungtynių minutę krito dar vienas įvartis, kamuolį į savo vartus pasiuntė „Panevėžio“ gynėjas – 1:3.

„Panevėžys“ žaidė tokios sudėties:

I kėlinys:
G.Kvedaras, T.Rakašius, A. Jurevičius, G.Domkus, A.Ribokas, R.Lazdinauskas, D.Duonėla, A.Arlauskas, V.Kavaliauskas, A.Butkus, V.Giedraitis
II kėlinys:
U.Obolevičius, P.Lukšys, D.Šėgžda, A.Rakašius, D.Petrauskas, T.Markevičius, R.Misiūnas, M.Savėnas, Ž.Banys, E.Tamulevičius, į peržiūrą atvykęs žaidėjas.

Artimiausios FK “Panevėžys” rungtynės:

Vasario 11 dieną Rygoje rungtynės prieš Rygos „Metta“.

Vasario 18 dieną Panevėžyje rungtynės prieš Telšių „Džiugą“.

Vasario 25 dieną Panevėžyje rungtynės prieš Uolainės(Latvija) „Olaine“.

Kovo 5 dieną išvykos rungtynės prieš Jūrmalos „Spartak“.

Kovo 11 dieną rungtynės su varžovais dar derinamos.

Kovo 18 dieną Panevėžyje rungtynės prieš Alytaus „Dainavą“.

Namų rungtynės vyks Panevėžio futbolo akademijos stadione, adresu: Smėlynės g. 2B.