2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Panevėžio fotografijos galerija pristato Remigijaus Venckaus parodą „Asmeninis Soliaris“

Sausio 15 d. Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma žinomo medijų menininko ir kritiko Remigijaus Venckaus eksperimentinė fotografijų paroda „Asmeninis Soliaris“, sukurta pagal garsųjį Stanislavo Lemo fantastinį romaną („Soliaris“, 1961). 17 val. vyks autoriaus vieša paskaita apie videomeną, kurioje jis pristatys savo naujausius videomeno kūrinius, 18 val. – parodos atidarymas. Menininko teigimu, jį ir dabar žavi idėja, kad menama paslaptinga ir neištirta planeta Soliaris egzistuoja kaip koks mąstantis vandenynas, kuris, reaguodamas į skirtingas žmonių nuotaikas, mintis ir prisiminimus kopijuoja ir realizuoja šių minčių pavidalus, o vėliau ir pats ima kopijuoti jau savo paties sukurtus darinius. Taip naujos struktūros vienu metu verčia ne tik jomis domėtis ir tirti, bet ir žmogiškos baimės akistatoje viską naikinti.

Parodoje žiūrovai išvys naują fotografijų ciklą – meditatyvų, lengvai įtraukiantį ir tuo pat metu išlaisvinantį virtinę neįmenamų egzistencinių klausimų.

Prof. dr. Remigijus Venckus yra medijų meno ir kultūros tyrinėtojas, medijų menininkas. 2014 metais Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu R. Venckus yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius. Anksčiau dėstė Vytauto Didžiojo, Vilniaus, Kazimiero Simonavičiaus, Šiaulių universitetuose ir Vilniaus dailės akademijoje. Jis yra 18 mokslo straipsnių, 5 mokslo pranešimų, skaitytų tarptautinėse konferencijose, ir 20 pranešimų respublikinėse mokslo konferencijose autorius.

R. Venckus savo kūryboje nagrinėja tokias temas, kaip atmintis, laikas ir individuali patirtis bei vyriško kūno ir seksualumo interpretacijos. 2010 m. jis atstovavo Lietuvai tarptautinėje erotinio vizualiojo meno parodoje Lenkijoje. Surengė 48 autorines parodas Lietuvoje ir 4 užsienyje. Lietuvoje R. Venckus yra žinomas kaip medijų kultūros ir meno kritikas, recenzuojantis šiuolaikinio meno parodas ir rašantis apie tapybą, fotografiją ir medijas. Jo recenzijose pristatomos parodos, vykstančios ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, JAV ir kitose šalyse. Venckus yra 329 kritinių straipsnių apie meną ir kultūrą autorius. Paroda „Asmeninis Soliaris“ veiks iki vasario 8 d.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai