2024, gegužės 21, Antradienis

Panevėžio dailės galerijoje – nauja Artūro Stančiko tapybos paroda

Liepos 19 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma panevėžiečio dailininko Artūro Stančiko tapybos paroda „Vieta“.

Parodos „Vieta“ pagrindinis tikslas – pasitelkus dokumentines ir abstrakčias išraiškos formas: spalvą, potėpį, vaizdinį, atskleisti savo santykį su miestu. Sudominti, įtraukti ir paskatinti susimąstyti ne tik apie matomą atvaizdą, bet ir apie galimybes nieko nesakančiuose, pasikartojančiuose vaizduose įžvelgti daugiau.

„Vieta – tai menas esamuoju laiku, kai mąstai jausmais, bet jauti protu. Vieta – tai galimybė (tapybinėmis priemonėmis) reikštis visa apimančiai kompleksinei patirčiai. Vieta – tai ne konkretus žemės lopinėlis, bet būsena, kurią siekiama išreikšti per daugiasluoksnius spalvinius potėpius, per drobės faktūros ir dažo sąlytį, per laisvai nubėgančią spalvą. Vieta – tai, kur tu esi, kur buvai, kur galbūt kada nors būsi. Vieta – tai galimybė žmogiškąją būtį reflektuoti ne žodinėmis sąvokomis, o intuicija, vedžiojančia teptuką. Vieta – tai ir dvasinė kuriančio žmogaus lokacija ir jo kūrinys kartu“ – teigia autorius.

Artūro Stančiko kūrinių laikas iš tiesų sunkiai nusakomas. Iš pirmo žvilgsnio – tai amžina naktis, tačiau geriau įsižiūrėjus, drobėse tamsa nugula labai įvairiais pavidalais: šalia nakties randasi paryčiai, dieną dažnai gaubia sunkūs apniukę debesys, o vakare erdvę vėl aptraukia lengvos sutemos. Tačiau ši tamsa yra tik formaliai nusakanti paros metą. Ji labiau sietina su prisiminimus aptraukiančiu balzganu užmaršties šydu.

Parodoje eksponuojami išskirtinai tik peizažai – kai kur ekspresionistinės išraiškos, kai kur viskas suvesta tik iki įspūdžio. Žmogus šiose drobėse, nors ir dažnai vaizduojamas vienas, yra ne tiek vienišas, kiek paniręs į kontempliaciją su pasauliu ir pačiu savimi. Darbuose dominuojantis šaltas koloritas dar labiau sustiprina begalinės erdvės įspūdį, kuris taip pat reiškiasi ir per minimalistinę formą. „Tapyboje naudoju dvi tris spalvas. Mėgstu minimalizmą visur – kūryboje, savo namų kieme, vadovaujuosi posakiu „Mažiau yra daugiau“, – sako menininkas.

Artūras Stančikas – grafikas, tapytojas. Gimė 1960 metais Panevėžyje. 1983-aisiais baigė Šiaulių pedagoginio instituto (nuo 1997 m. – Šiaulių universitetas) Dailės fakultetą. Nuo 1997 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1983 m. dalyvauja parodose, surengė 11 personalinių parodų.

Artūro Stančiko paroda „Vieta“ galerijoje veiks iki rugsėjo 10 dienos.

- Reklama -

Naujausi straipsniai