2024, liepos 12, Penktadienis

Panevėžio atlikėjai išvyksta į Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų“

reklama rubai

Panevėžiečiai gyvena džiugiomis Dainų šventės laukimo nuotaikomis ir jau visai netrukus, šį šeštadienį, Panevėžio miesto kolektyvai kels sparnus ir keliaus į šiemet 100-metį mininčią didžiausią visą šalį vienijančią šventę „Kad giria žaliuotų“. Tradiciškai Dainų šventėje iš Panevėžio dalyvauja gausus būrys atlikėjų, kurie šiam grandioziniam renginiui intensyviai ruošiasi jau nuo praėjusių metų – vyko repeticijos, pasirodymai miestų ir regionų renginiuose bei koncertuose, buvo ruošiami tautiniai kostiumai, instrumentai ir kt.

Birželio 29 – liepos 6 dienomis Vilniuje vyksiančioje Lietuvos dainų šventėje Panevėžiui atstovaus ir miesto vėliavą neš 36 kolektyvai. 980 dalyvių delegacija rūpinsis 42 vadovai, delegaciją lydės 36 asmenys. Iš viso iš Panevėžio išvyks per 1000 žmonių. Apsilankiusieji Dainų šventėje pamatys 3 panevėžiečių folkloro ansamblius, 15 liaudiškų šokių kolektyvų, 6 pučiamųjų orkestrus ir choreografines grupes, 3 liaudies instrumentų ansamblius, vokalinį ansamblį, 2 dainų ir šokių ansamblius, liaudies instrumentų orkestrą, 5 chorus.

Dainų šventėje koncertuos folkloro ansambliai „Pulkelis“, „Raskila“, „Sierčikai“, liaudiškų šokių kolektyvai iš Beržų, „Šaltinio“, „Ąžuolo“, „Žemynos“ progimnazijų, Kazimiero Paltaroko, Vytauto Žemkalnio gimnazijų, Panevėžio moksleivių namų, vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė“, Juozo Balčikonio gimnazijos kolektyvas „Siaustinis“, Vytauto Žemkalnio gimnazijos tautinių šokių ansamblis „Kanapėlė“, Panevėžio kultūros centro kolektyvai „Saulėgrąžos“, „Miestelėnai, „Verdenė“, „Linas“, „Sidabra“, „Gija“. Šventėje pasirodys ir pučiamųjų orkestrai su choreografine programa, tai Vytauto Mikalausko menų gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras, Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“, šokių studijos „Fiva“, „Tavo Fortūna“, „Šokio ir kūrybos erdvė“. Panevėžio muzikos mokyklos bei Vytauto Mikalausko menų gimnazijos kanklininkų ansambliai, šokių ir dainų ansambliai „Pynimėlis“, „Viltis“, vokalinis ansamblis „Smiltelė“, Panevėžio muzikos mokyklos, Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, Juozo Balčikonio ir 5-osios gimnazijų jungtinis jaunimo chorai, politinių kalinių ir tremtinių choras „Likimai“, Panevėžio kultūros centro mišrusis choras „Čiūto“, Panevėžio muzikos mokyklos tautinių instrumentų orkestras.

Panevėžio miesto kolektyvai dalyvaus ansamblių vakare „Gyvybės medis“, kanklių koncerte „Skambėkite, kanklės“, folkloro dienoje „Rasi rasoj rasi“, šokių dienoje „Amžių tiltais“, vokalinių ansamblių vakare „Gyvybės medis“, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“, dainų dienoje „Kad giria žaliuotų“.

Skaičiuojama, kad Dainų šventėje dalyvaus per 36 tūkst. atlikėjų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš viso numatyta 14 Dainų šventės renginių.

Šiemet 100-metį mininčios šventės kūrėjai siekia priminti, kad šimtmetis yra laikas, per kurį užaugome kaip valstybė, subrendome kaip visuomenė, sužaliavome kaip giria, kurioje kiekvienas medis turi savo balsą. Pagal šią koncepciją šventei ir suteiktas vardas „Kad giria žaliuotų“.

- Reklama -

Naujausi straipsniai