VMI

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad privačios žemės savininkai prisijungę, prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), jau gali rasti žemės mokesčio deklaracijas už 2023 m. Didžiąją dalį jų apie mokėtiną sumą informuosime tiesiogiai VMI sistemose nurodytu el. paštu. Nesinaudojantys VMI e. paslaugomis deklaracijų sulauks klasikiniu paštu. Žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

2023 m. žemės mokestis Panevėžio apskrityje apskaičiuotas 62,3 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 5,4 mln. eurų: apie 4,7 mln. eurų sumokės gyventojai, apie 0,7  mln. eurų – įmonės*.

Panevėžio AVMI viršininkas Aldas Skvarnavičius primena, kad kaip ir kasmet, VMI deklaracijas užpildo už žemės savininkus, todėl viską, ką reikia padaryti – laiku sumokėti mokestį. Kad tai būtų dar paprasčiau ir klientams nereikėtų papildomai jungtis prie EDS, pranešimuose nurodoma mokėtina suma, kurią iš karto galima ir sumokėti pasirinktu būdu. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys klientai deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio 1 d.

Šiemet žemės mokestis apskaičiuotas pagal naujai, nuo 2023 m. sausio 1 d., įsigaliojusias vidutines rinkos vertes, kurias kas penkerius metus nustato VĮ Registrų centras masinio vertinimo būdu. Jas sužinoti galima Registrų centro svetainėje, suvedus žemės sklypo unikalų numerį. Savivaldybių patvirtintus žemės mokesčio tarifus ir lengvatas už 2023 m. pasitikrinti galima čia.

Žemės mokestį sumokėti galima pasinaudojus e. bankininkyste, pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Mokant už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Pažymėtina, kad sklandžiam procesui labai svarbu klientų nurodyta teisinga kontaktinė informacija: gyvenamasis adresas, tikslus el. paštas bei telefono numeris. Siunčiant deklaracijas klasikiniu paštu svarbu, kad gyventojai būtų teisingai deklaravę savo gyvenamosios vietos adresą (vietovė, gatvė, namo numeris, pašto kodas), nes priešingu atveju laiškai gali nepasiekti adresatų. Pasitikrinti šiuos duomenis galima prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų sistemos arba seniūnijose.

Visą aktualią informaciją rasite www.vmi.lt > Žemės mokestis. Informacija mokesčių klausimais teikiama telefonu +370 5 260 5060. Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina registracija.

 

*Papildoma informacija, kiek žemės mokesčio apskaičiuota savivaldybėse:

2023 m. žemės mokestis Panevėžio mieste apskaičiuotas 18,4 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 1,2 mln. eurų: apie 1 mln. eurų sumokės gyventojai, apie 0,2  mln. eurų – įmonės.

2023 m. žemės mokestis Panevėžio rajone apskaičiuotas beveik 11 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 0,7 mln. eurų: apie 0,6 mln. eurų sumokės gyventojai, apie 0,1  mln. eurų – įmonės.

2023 m. žemės mokestis Biržų rajone apskaičiuotas 8,8 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 1 mln. eurų: beveik 983 tūkst. eurų sumokės gyventojai ir 56 tūkst. eurų – įmonės.

2023 m. žemės mokestis Kupiškio rajone apskaičiuotas 5,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 0,5 mln. eurų: beveik 492 tūkst. eurų sumokės gyventojai ir 40 tūkst. eurų – įmonės.

2023 m. žemės mokestis Pasvalio rajone apskaičiuotas 8,4 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 1 mln. eurų: beveik 827 tūkst. eurų sumokės gyventojai ir 167 tūkst. eurų – įmonės.

2023 m. žemės mokestis Rokiškio rajone apskaičiuotas 10 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 0,9 mln. eurų: beveik 830 tūkst. eurų sumokės gyventojai ir 53 tūkst. eurų – įmonės.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email