2024, birželio 22, Šeštadienis

Panevėžio apskrities MK pernai sulaukė 80 kreipimųsi padėti šeimoms įveikti krizes

reklama rubai

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus (toliau VTAS) mobilios komandos (toliau – MK) specialistės 2019 metais gavo 80 kreipimųsi teikti pagalbą apskrities šeimoms.

„Mobili komanda dirba su krizes patiriančiomis šeimomis, o mūsų darbo tikslas – suteikti šeimai intensyvią pagalbą, padėti išgyventi krizes ir siekti, kad vaikams būtų sudarytos geriausios sąlygos augti ir ugdytis biologinėje šeimoje“, – sakė Panevėžio apskrities VTAS mobilios komandos vyriausioji specialistė – socialinė darbuotoja Rasa Bložienė.

Praėjusiais metais mobilios komandos specialistės daugiausia dirbo su Kupiškio rajone gyvenančiomis šeimomis, ten specialistų pagalbos prireikė 14 šeimų. Panevėžio mieste ir Biržuose sulaukta po 12 prašymų, Panevėžio rajone – 11prašymų teikti intensyvią pagalbą šeimai. Pasak specialistės, praėjusiais metais mažiausia kartų dėl mobiliosios komandos sudarymo kreipėsi Pasvalio ir Rokiškio rajonų savivaldybės, atitinkamai sulaukta 4 ir 3 prašymų. Panevėžio apskrities mobilios komandos specialistės pernai talkino ir kolegoms – dirbo su 8 šeimomis kitose apskrityse. „Deja, net ir atsidūrę krizėje, ne visi tėvai pasiruošę priimti jiems siūlomą pagalbą. Pasitaiko atvejų, kai klientai atsisako mobiliosios komandos paslaugų. Vieni jos nepriima, nes neturi ir negalės užtikrinti tinkamų gyvenimo sąlygų vaikams augti ir ugdytis, kiti – nuo pat vaikų gimimo nebendravo ir nerodė jokio noro ateityje turėti ryšių su vaiku ar nenorėjo spręsti problemų“, – teigė R. Bložienė.

MK specialistės – klientui pripažinus, kad turi priklausomybę – Panevėžio priklausomybių ligų centre, psichosocialinėje reabilitacijoje motyvavo gydytis 13 asmenų, psichiatro konsultacijai nukreipti – 18. 28 dienų psichologinės socialinės reabilitacijos programoje –  “Minesotos programa” – gydėsi trys asmenys: vyras ir dvi moterys. Dar 5 šeimoje krizę patiriantys asmenys pasirinko medikamentinį – psichoterapinį ilgalaikės abstinencijos alkoholiui palaikymo metodą.  „Nuo 2019 liepos mėnesio viena mama gydosi ilgalaikėje psichosocialinėje reabilitacijoje, bendruomenėje „Vilties švyturys“. Dar viena mama, išbuvusi pusmetį bendruomenėje, kardinaliai pakeitė gyvenimo būdą ir dabar augina abu savo vaikus. Džiugu, kai darbas duoda teigiamų rezultatų ir pavyksta motyvuoti tėvus keisti gyvenimo būdą ir buities sąlygas“, – mobilios komandos sėkmės istorijomis dalinosi specialistė. Klientai sulaukė ne tik socialinio darbuotojo, priklausomybės ligų specialisto pagalbos, bet ir psichologo konsultacijų. Daugiausia konsultacijų teikta moterims.

Anot mobilios komandos socialinės darbuotojos, per pusantrų metų – tiek laiko apskričių vaiko teisių apsaugos skyriuose dirba mobilios komandos – išryškėjo tendencijos, kokiose šeimose ir kokie vaiko teisių pažeidimai fiksuojami dažniausiai. „Alkoholis ir jo lydimi nuolatiniai konfliktai šeimoje, tėvų psichikos sveikatos problemos, fizinis, seksualinis ir emocinis smurtas bei nepriežiūra – pagrindinės priežastys, kodėl vaikams šeimose buvo nesaugu“, – sakė mobilios komandos specialistė.

Anot socialinės darbuotojos, su šeima dirbanti MK siekia keisti tėvų gyvenimo būdą ir motyvuoti spręsti šeimos problemas iš esmės, kad jose būtų saugu vaikams augti, būtų užtikrinti nepilnamečių asmenų poreikiai, ugdymosi ir mokymosi galimybės.

Nuo šių metų pradžios MK su šeima dirba nebe 14, o 30 dienų. Specialistų pagalba teikiama ne tik tėvams, bet ir vaikams.

- Reklama -

Naujausi straipsniai