Vakar Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą, kad asmuo nešasi stirną iš miško. Aplinkosaugininkams pavyko skubiai išlaisvinti stirnos jauniklį. Už padarytą pažeidimą asmeniui surašytas nutarimas ir bus skiriama nuobauda.
„Važinėjome apsnigtais miško keliukais stebėdami, kas vyksta gamtoje, tikrindami apylinkes ir staiga skambutis – asmuo nešasi stirną. Iš susijaudinimo pirma mintis, kad gyvūnas neteisėtai sumedžiotas, net nepasitikslinome ar jis gyvas. Sukilus adrenalinui lėkėme tiesiai į nurodytą vietą. Gerai, kad įvykis buvo visai netoli nuo tos vietos, kur dirbome. Todėl skubiai atsidūrėme prie asmens sodybos“–, pasakoja Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos viršininkė Mantė Ramanauskienė.
Aplinkosaugos pareigūnai atvykę į sodybą sutiko jos šeimininką, kuris net neslėpė, kad stirną atsinešė iš kitos miško pusės. Patikrinę vieną iš sodybos ūkinių pastatų aplinkosaugininkai aptiko stirniuką prirakintą grandine. Sunerimę aplinkosaugos pareigūnai išlaisvino jauniklį, apžiūrėję įsitikino, kad sužalojimų nėra.
Taip pat pareigūnai nedelsiant apžiūrėjo apylinkes, kad įsitikintų, jog gyvūnas nebuvo pagautas nelegaliais būdais. Neaptikus kilpų ar kitų draudžiamų įrankių paaiškėjo, kad jauniklis buvo pagautas rankomis.
Stirniukui atsigavus aplinkosaugininkai paleido jį į mišką, toli nuo sodybos į saugesnę aplinką. Už padarytą pažeidimą asmeniui surašytas nutarimas ir bus skiriama nuobauda.
„Laukiniai gyvūnai privalo gyventi gamtoje ir būti laisvi, tokia jų prigimtis. Jei asmuo būtų pasilikęs sodyboje grandine supančiotą stirniuką, koks būtų buvęs jo likimas?“ – sako M. Ramanauskienė.
Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą asmeniui, neteisėtai laikiusiam gyvūną, gresia bauda nuo 60 iki 300 eurų. Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių pažeidimai užtraukia baudą nuo 30 iki 300 eurų. Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 50 iki 1200 eurų.