2024, gegužės 23, Ketvirtadienis

Panevėžietis – ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojas

Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai. Pirmąją vietą užėmė du dvyliktokai. Vienas jų – Juozo Balčikonio gimnazijos dvyliktokas Adomas Paulauskas įvertintas už darbą „Virtualia realybe pagrįsti adaptyvūs reabilitaciniai žaidimai“. Nugalėtojai atstovaus Lietuvai ES jaunųjų mokslininkų konkurse rugsėjo 22–27 d. Taline.

Ne vienus metus A. Paulausko atliekamo darbo tikslas – sukurti virtualių reabilitacinių žaidimų kūrimo ir adaptavimo sistemą. Mokslininkų nuomone, pasitelkus virtualią realybę reabilitacijos procesą galima padaryti efektyvesnį, nes žaidimais pagrįsta metodika leidžia ne tik valdyti virtualių objektų ir žmogaus tarpusavio sąveiką, bet ir užtikrina ryšį, kuris leidžia gydytojui ir pacientui sekti reabilitacijos eigą, įvertinti paciento daromą pažangą, stiprina pacientų pasitikėjimą savimi, todėl A. Paulausko darbas yra ypač aktualus. Rimtų žaidimų iniciatyva besidomintis jaunasis tyrėjas kuria ir testuoja virtualų žaidimą, kurį žaidžiančio žmogaus tikslas – kiek galima daugiau kartų nuspirti iš viršaus krentantį kamuolį. Žaidimas skirtas traumas ar kitas judėjimą sutrikdančias ligas patyrusių pacientų reabilitacijai. Jį jaunasis tyrėjas jau sėkmingai išbandė su Panevėžio sveikatingumo ir reabilitacijos centro „Kipu“ pacientais.

Šiais metais baigiamajame ture, balandžio 12–13 dienomis vykusiame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, iš viso buvo pristatyti 42 mikrobiologijos, biochemijos, medicinos, astrofizikos, žemės ūkio ir kitų mokslo sričių darbai. Mokslininkų komisija vertino darbų originalumą, moksliškumą, profesionalumą ir kruopštumą, tyrimo metodikos naujumą, savarankiškumą, darbo tęstinumą ir vizualinį pateikimą bei gebėjimą darbo tema diskutuoti su komisijos nariais.

Nacionalinį konkurso etapą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

- Reklama -

Naujausi straipsniai