Šiandien Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Jau vienuoliktą kartą organizuotu konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekia įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos minėjimo tradiciją.

„Tai šventė, kai susitinka kalbos grožis ir verslumas, kūrybingumas ir inovacijos, kai kalbos didybė sujungia mus visus, skirtingų sričių atstovus. Šiandien galime tuo kūrybingumu pasidžiaugti – juk tik savo savitumu esame patrauklūs pasauliui“, – sakė renginio dalyvius sveikinęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Šiemet konkurse dalyvavo daugiau nei 11 tūkst. naujų Lietuvos įmonių, kurias Registrų centras įregistravo praėjusiais metais. Laureatų veikla labai įvairi – nuo geodezijos, žemėtvarkos, logistikos iki juvelyrikos sričių. Šių metų konkurso nugalėtojomis paskelbta 18 įmonių. Nugalėtojų gretose – ir praėjusiais metais pavasarį įregistruota, juvelyrika užsiimanti panevėžiečių įmonė „Pumpurai“.

Valstybinė kalbos inspekcija šių metų konkurso nugalėtojomis paskelbė 18 įmonių: „Pirmas blynas“, „Tylus ūžesys“, „Dovanosis“, desertinė „Atostogos“, „Takus“, „Ratuoti mėsainiai,“ „Skruzdis“, „Nesušlapk“, „Baltas varnas“, „Viskas ore“ iš Vilniaus, „Sąjungininkai“ iš Kauno, „Buvo kartą“ iš Šiaulių, „Pumpurai“ iš Panevėžio, „Darnios ribos“ iš Kėdainių, „Kalba skaičiai“ iš Širvintų rajono, „Laimės siūlas“ iš Kauno rajono, Kūrybos studija „Virsmas“ iš Šakių rajono ir „Svarbi žuvis“ iš Neringos.

Print Friendly, PDF & Email