2024, birželio 16, Sekmadienis

Panevėžiečiai triumfavo tarptautinėse „Robotex“ varžybose Estijoje

J. Balčikonio gimnazijos robotikos komanda „JBG Robotics“ atstovavo Panevėžiui Estijoje vykusiose tarptautinėse robotų varžybose „Robotex 2019“. Panevėžiečiams jos buvo itin sėkmingos – iškovotos prizinės vietos ir taurė.

„Robotex“ varžybos neretai vadinamos didžiausiu robotikos festivaliu pasaulyje. Į 3 dienas trunkantį renginį susirenka tūkstančiai moksleivių, studentų, jų šeimų, inžinierių, verslininkų ir kitų robotikos entuziastų iš beveik 50 valstybių. Panevėžiui atstovavo 15 mokytojos Renatos Burbaitės vadovaujamo „JBG Robotics“ klubo narių: Arminas Bražėnas, Juras Ezerskis, Dominykas Židonis, Kipras Lukoševičius, Matas Staigvilas, Laurynas Žukauskas, Simas Markevičius, Mangirdas Demenkovas, Martynas Barzda, Erikas Laužadis, Ignas Grigalavičius, Klaudijus Juodviršis, Vasarė Pilkaitė, Paulius Židonis ir Paulius Jasėnas. Panevėžiečiai vežėsi 30 robotų, dalyvavo 6 rungtyse.

K. Lukoševičius su robotu „Turtle“ iškovojo trečiąją vietą Lego sumo rungtyje, kurioje buvo registruoti net 93 robotai. Dar sėkmingiau pasirodė A. Bražėno, J. Ezerskio ir D. Židonio komanda. Jų robotas „Random“ pranoko 65 varžovus ir laimėjo 3-iąją vietą mBot linijos sekimo rungtyje, robotas „Falling 4 you“ 3 kg Lego sumo rungtyje – beveik 40 varžovų ir iškovojo festivalio taurę.

A. Bražėno teigimu, ruošiantis varžyboms iššūkių netrūko: „Turbūt sunkiausia buvo paskirstyti laiką, nes į varžybas vežėmės ne vieną, o 8 robotus. Dar šio sezono pradžioje trise nusprendėme būti komanda, tad dalijomės darbus. 3 kg Lego sumo robotas turėjo du valdymo blokelius, todėl teko sugalvoti, kaip juos sujungti ir su abiem komunikuoti. Kai reikėdavo pagalbos, draugiškai padėdavo ir kiti klubo nariai“.

Roboto „Falling 4 you“ konstrukcija unikali – pasak jo kūrėjų, net varžybų dalyviai iš kitų valstybių tikino tokio niekada nematę. Nors pirminis variantas sukurtas dar vasarą, vaikinai sako niekada nenustoję jo tobulinti. Tą planuoja daryti ir toliau.

A. Bražėnas sako, kad pergalė 3 kg Lego sumo rungtyje juos maloniai nustebino: „Žinojome, kad reikės susikauti su stipria italų komanda, tikėjomės ir dar daugiau priešininkų. Stebėdami kitų grupių kovas nerimavome, kaip seksis patiems. Tačiau jau nuo pirmų kovų mūsų robotas triuškino priešininkus ir pirmąją vietą iškovojo nė karto nepralaimėjęs“.

„JBG Robotics“ vadovė Renata Burbaitė teigė, kad tokių rezultatų komanda gal ir nebūtų pasiekusi, jei ne didelis aplinkinių palaikymas: „Džiaugiuosi komandos nariais, kurie atidavė visas jėgas, kad pasiektų tokių rezultatų. Žaviuosi jaunatvišku maksimalizmu, kūrybingumu, sugebėjimu susitelkti siekiant bendro tikslo. Turime puikią palaikymo komandą – tėvelius ir senelius, seses ir brolius, dėdes, tetas, draugus, mokytojus, gimnazijos alumnus, kurie įkvepia nesustoti. Be to, komandą remia Panevėžio miesto savivaldybė, įmonės „Achatas“, „duino.lt“, „JBG Alumni“. Nuoširdžiai jiems dėkojame“.

Varžybų sezonas „JBG Robotics“ klubui dar nesibaigia. Jau šį šeštadienį Panevėžyje vyks mokyklinės FLL (First Lego League) varžybos, kiek vėliau – robotikos čempionatas Latvijoje. Pavasarį panevėžiečiai planuoja dalyvauti nacionalinėje „Robotiadoje“.

Robotų entuziastai tikisi, kad didelio masto varžybas pavyks surengti ir savo mieste. „Jau yra estų, norinčių pas mus atvykti, latviai jau lankėsi Panevėžyje ir jiems labai patiko. Baltarusiai taip pat susidomėję. Po šios pergalės „Robotex“ varžybose apie mus, mūsų klubą, miestą ir, aišku, Lietuvą sužinojo dar daugiau robotikos mėgėjų, todėl tikimės su jais susitikti ir Lietuvoje“, – sako A. Bražėnas.

 

Monika Miniotaitė

Pramonės 4.0 rinkodaros projekto vadovė

- Reklama -

Naujausi straipsniai