2022-05-24, Antradienis
19.6 C
Panevezys

Panevėžiečiai kviečiami registruotis skiepui nuo koronaviruso

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia miestiečius, dar nespėjusius pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, tą padaryti nedelsiant.

„Vakcinacijos procesas mieste vyksta sklandžiai, paskiepytųjų nuo koronaviruso vidurkis Panevėžyje lenkia Lietuvos vidurkį – šalyje šiuo metu yra paskiepyti 43,2 proc. gyventojų, tuo tarpu Panevėžyje – 46,1 proc. Pastarosiomis dienomis skiepijimo procesas kiek sulėtėjo, tikriausiai tam įtakos turi ir vasara, prasidėjusios atostogos, tačiau norime paraginti pasinaudoti šia proga, kuomet skiepo nereikia laukti ir galima pasiskiepyti artimiausiomis dienomis ar net tą pačią dieną. Šiuo metu turima visų gamintojų vakcinų, tad kviečiu neatidėlioti ir laiku pasirūpinti efektyviausia apsauga nuo COVID-19 ligos“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Primename, kad nuo koronaviruso skiepytis gali 12 m. ir vyresni asmenys. Registruoti vaikus skiepijimui nuo koronaviruso gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai. Vaikai vakcinacijai registruojami taip pat kaip ir suaugusieji – internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808. Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis. Atvykus privaloma su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir vaiko gimimo liudijimą ar jo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Asmenys nuo 12 metų amžiaus gali būti skiepijami tik viena vakcina nuo COVID-19 – „Comirnaty“, kurią gamina farmacijos kompanijos „BioNTech“ ir „Pfizer“. Kitos trys Lietuvoje naudojamos vakcinos – „Moderna“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ – yra registruotos vyresnių nei 18 metų žmonių skiepijimui. Internetu gyventojas gali registruotis pats, taip gali užregistruoti kitą asmenį, pvz., šeimos narį. Registruodamiesi gyventojai gali rinktis tiek savivaldybę, kurioje nori skiepytis, tiek vakciną. Internetinė registracijos sistema parodo, kiek ir kokių laisvų vakcinų yra skirtinguose vakcinacijos centruose. Užsiregistravę gyventojai SMS žinute gaus patvirtinimą, kuriame bus nurodyta pasirinkta vakcina, vizito data ir laikas, vakcinacijos centro adresas bei registracijos numeris. Gyventojų prašoma atvykti iki nurodyto vakcinacijos laiko likus bent 10 minučių ir su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Registracijos sistema rodo tik tas vakcinas, kuriomis gyventojai yra kviečiami skiepytis pirmą kartą. Kita dalis turimų vakcinų yra rezervuota skiepijimui antrąja doze. Antro skiepo datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomenduojamus intervalus:

skiepijant „Comirnaty“ vakcina – po 21 dienos;

„Moderna“ – po 28 dienų;

„Vaxzevria“ – po 12 savaičių.

„Janssen“ vakcina yra skiepijama vieną kartą, todėl antros dozės nereikia.

Jeigu gyventojas negali atvykti skiepytis nurodytu laiku, jis gali prisijungti prie registracijos sistemos ir pakeisti arba atšaukti registraciją, taip pat galima skambinti Karštosios linijos numeriu 1808. Vakcinacijos datą ir vietą galima pakeisti sau.

- Reklama -

Naujausi straipsniai