2024, liepos 14, Sekmadienis

Panevėžiečiai kviečiami į teatro šventę!

reklama rubai

Kovo 18 d. Panevėžio miesto dailės galerija, Aukštaitijos siaurasis geležinkelis ir J. Miltinio dramos teatras kviečia į teatro šventę.

12 val.

12 val. Aukštaitijos siaurojo geležinkelio kalvėje vyks „Miltiniškos juozinės“, kuriose dalyvaus teatro ir kino aktorius Regimantas Adomaitis, miltinukai – Juozo Miltinio mokiniai Algirdas Paulavičius, Enrikas Kačinskas, taip pat teatrologė Daiva Šabasevičienė. Teatralai panevėžiečius ir miesto svečius pakvies diskusijai “Teatras vakar, šiandien, rytoj“.

Kadangi legendinis režisierius garsėjo gurmanišku skoniu ir iš Prancūzijos atsivežta gastronomine patirtimi, „Miltiniškose juozinėse“ pokalbius apie teatrą papildys pažintis su Maestro kulinariniais receptais.

Šventės dalyviai sužinos apie tai, kokiais patiekalais ir gėrimais J. Miltinis vaišindavo savo bute Algirdo gatvėje Panevėžyje ir kokios vaišės buvo rengiamos teatre po spektaklių premjerų.

Žinomi virtuvės profesionalai susirinkusiųjų gomurį malonins originaliais patiekalais, ruoštais pagal J.Miltinio receptus. Yra išlikę daugiau kaip septynios dešimtys receptų, režisieriaus rašytų lietuviškai ir prancūziškai.

Pasitikdami Tarptautinę teatro dieną, kuri pasaulyje minima kovo 27 dieną, panevėžiečiai turės ypatingą galimybę pabendrauti su asmenybe, užimančia ypatingą vietą Lietuvos kino ir teatro istorijoje.

Bilietai parduodami J.Miltinio dramos teatre, informacija ir užsakymai tel. 577 127, 8 610 36085.

15 val.

15 val. Dailės galerijoje vyks susitikimas su aktoriumi R.Adomaičiu, kurio vaidyboje derėjo intelektualumas, subtili  personažo psichologinė analizė ir prigimtinė asmenybės charizma.

Taip pat bus pristatoma knyga „Smėlio pilys. Regimantas Adomaitis: vaidmenys, tekstai, laiškai“. Renginį moderuos knygos autorė teatrologė Daiva Šabasevičienė.

Leidinyje plačiai pristatomi R. Adomaičio teatro ir kino vaidmenys, pateikiama teatrologinė jų interpretacija, kritikos

Bilietai į renginį parduodami Dailės galerijos kasoje, informacija tel. 584 804.

- Reklama -

Naujausi straipsniai